1660 Super FPS düşmesi ve donmalar

Xtentacionx

Centipat
Daha fazla  
Öncelikle merhaba, bundan yaklaşık 2 ay önce 1660 Super + Ryzen 5 1600 + 8 GB RAM hazır sistem aldım. Bilgisayarımı kullandım Fortnite ve PUBG oynayana kadar herhangi bir sıkıntı yoktu ancak Fortnite ve PUBG'de FPS düşmesi yemeye başladım. Bu FPS düşmesi her zaman da olmuyor bazı maçlar bazen diyeyim. Sistemimde darboğaz yok RAM'den kaynaklı olduğunu düşünüyorum, Dual Channel hem de 16 GB RAM avantajını kullanmak istiyorum. Sizce doğru mu düşünüyorum?

Son düzenleyen: Moderatör:
Doğru düşünüyorsun, muhtemelen droplar kesilecektir. Aynı işlemciyi 8GB ram ile kullanırken gta onlineda ufak takılmalar oluyordu, 16GB yapınca takılmalar kesildi. 8GB ram biraz sınır ve tek kanalda darboğaz yaşatabiliyor.

Bazı oyunlar 8 GB ile oynanmıyor artık, özellikle işlemci çok hızlı değilse daha ağır hissediliyor bu.

Cevap için teşekkürler arkadaşlar, bir sorum daha olacaktı ben oyun oynarken ekran kartının çok ısınmaması için GPU gücünü kısıtlıyorum bir sorun olur mu? Ya da droplar bundan kaynaklanıyor olabilir mi?
Cevap için teşekkürler arkadaşlar, bir sorum daha olacaktı ben oyun oynarken ekran kartının çok ısınmaması için GPU gücünü kısıtlıyorum bir sorun olur mu? Ya da droplar bundan kaynaklanıyor olabilir mi?
Ram takviyesi yakın zaman da yapacağım .

RAM takviyesi yakın zaman da yapacağım.

Performans düşer hocam droplar bundan kaynaklaniyor olabilir.

Geri
Yukarı