1660 Super için i3-10100 vs i5-9400F

1660 Super için hangisi 3300X/3600'e daha yakın bir performans sunar?

• Oy verenlerin toplamı
    28
Hocam ben bazı testlerde(moderm warfare) 3100'den bile kötü olduğu içi çöp denmişti... Ben de en iyimser şekilde 3100'den iyidir diyordum. Meğerse olay farklıymış. Keşke şu RAM MHz sınırlaması olmasaymış, fark çok daha az olurdu herhalde. Ya da diğerlerini geçerdi. 🤷‍♂️ 1050TL'ye 3300X'e yakın performans almak çok iyi hissettiriyor. 😆

Hocam Intel'de zaten RAM MHz olayı önemli değil, YouTube'da ki testlere de bakabilirsiniz, performanslari neredeyse eşit.

5-6 FPS fark ediyor ama onun için de 1000TL fazladan vermek lazım ve bence gereksiz... Bana 2666MHz ve düşük CL'li RAM önerebilirseniz çok sevinirim.

Hocam 3000MHz şu an indirimde bunu alın zaten ne kadar destekliyorsa anakart maks o hızda kullanırsınız.

Hocam 3000MHz şu an indirimde bunu alın zaten ne kadar destekliyorsa anakart maks o hızda kullanırsınız.
AMD alsam bunu alırdım. Sizinkinden daha iyi ama ikisi de CL16. Intel madem 2666MHz'i geçmeye izin vermiyor, ben de düşük gecikmeli RAM alırım. Bildiğim kadarıyla CL düşürmeye de izin verilmiyor, ben de alırken düşük CL'li alayım diyorum. CL10 ve 12 mantıklı deniyor, 14 ise sınırmış. Şimdiden sağ olun.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı