Ryzen 5 3600 sistemde mavi ekran hatası

İşletim sistemi
Windows 10

ilkeky

Hectopat
RAM
corsair 8 gb 2x dual
Ekran kartı
nvdia 1660super
Anakart
B450M Dragon.
İşlemci
AMD Ryzen 5 3600.
Merhaba bilgisayarım yeni, mavi ekran hatası alıyorum sıkça minidumplarım aşağıda,
BIOS 3211 güncelledim bugün ama yine de düzelmedi. Teşekkürler şimdiden.

B450M Dragon.
AMD Ryzen 5 3600.
1660 Super NVIDIA.

@Batu Z Hocam bakar mısınız?

Son düzenleme:
Ekran kartı sürücünüzü DDU ile kaldırıp en güncel WHQL olanı yükleyin, TeamViewer'ı kaldırın ve aşağıdaki rehberi uygulayın.

Ekran kartı sürücünüzü DDU ile kaldırıp en güncel WHQL olanı yükleyin, TeamViewer'ı kaldırın ve aşağıdaki rehberi uygulayın.

Öncelikle teşekkür ederim. Ekran kartımı GeForce Experience ile güncelledim, bahsettiğiniz DDU ile kaldırmayı ve güncel WHQL olanı yükleme işlemini anlayamadım açıklar mısınız?
Öncelikle teşekkür ederim. Ekran kartımı GeForce Experience ile güncelledim, bahsettiğiniz DDU ile kaldırmayı ve güncel WHQL olanı yükleme işlemini anlayamadım açıklar mısınız?

Hocam ekran kartımı dün GeForce Experience ile güncelledim, RAM'leri söküp tekrar taktım bilgisayarın içini de fazla toz olmasa da tekrar temizledim, şu an için bugün tekrar bir mavi ekran aldım bilgisayar başında değilken aldım bu hatayı şimdi atıyorum tekrar bakar mısınız (şimdi TeamViewer'i program ekle kaldırla kaldıracağım.)

09.12.2021 (bu akşam az önce aldığım hata)
@Recep Baltaş 🙏

Hocam ekran kartımı dün GeForce Experience ile güncelledim, RAM'leri söküp tekrar taktım bilgisayarın içini de fazla toz olmasa da tekrar temizledim, şu an için bugün tekrar bir mavi ekran aldım bilgisayar başında değilken aldım bu hatayı şimdi atıyorum tekrar bakar mısınız (şimdi TeamViewer'i program ekle kaldırla kaldıracağım.)

09.12.2021 (bu akşam az önce aldığım hata)
@Recep Baltaş 🙏
@Batu Z

Son düzenleme:
Merhaba. Bilgisayarım yeni. Mavi ekran hatası alıyorum. Sıkça özellikle de Twitch. TV'de yayın izlerken bir anda donup mavi ekran veriyor %100 olup restart atıyor minidumplarım aşağıda,
BIOS güncelledim bugün ama yine de düzelmedi. Teşekkürler şimdiden.

Windows 10 64 Bit.
B450M Dragon.
AMD Ryzen 5 3600.
1660 Super NVIDIA.

Merhaba. Bilgisayarım yeni. Mavi ekran hatası alıyorum. Sıkça özellikle de Twitch. TV'de yayın izlerken bir anda donup mavi ekran veriyor %100 olup restart atıyor minidumplarım aşağıda,
BIOS güncelledim bugün ama yine de düzelmedi. Teşekkürler şimdiden.

Windows 10 64 Bit.
B450M Dragon.
AMD Ryzen 5 3600.
1660 Super NVIDIA.

Sıcaklık değerleriniz normal mi?
Eğer termal macununuz yetersizse PC işlemcinizin zarar görmemesi için bilgisayarınızı kapatır.

Sistem SDD'ye mi kurulu, öyleyse sağlığı vs. ne durumda?
sistem ssd kurulu sağlığını bilmiyorum 9 aylık bilgisayar :)
Sıcaklık değerleriniz normal mi?
Eğer termal macununuz yetersizse PC işlemcinizin zarar görmemesi için bilgisayarınızı kapatır.
Sıcaklık değerlerim normal evet
@Batu Z hocam bakar mısınız rica etsem.

Merhaba. Bilgisayarım henüz 1 senelik. Sıkça mavi ekran hatası alıyorum. Özellikle de yeni açıldığında veya çok şey açık olduğunda Twitch. TV'de yayın izlerken bir anda donup mavi ekran veriyor %100 olup restart atıyor minidumplarım aşağıda,
BIOS güncelledim ama yine de düzelmedi. Teşekkürler şimdiden.

Windows 10 64 Bit.
B450M Dragon.
AMD Ryzen 5 3600.
1660 Super NVIDIA.

@Batu Z

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı