Çözüldü 1660 Super'de Ray Tracing desteği var mı?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

crazyboy18

Femtopat
Daha fazla  
1660 ve 1660 Ti için Ray Tracing özelliğinin geldiğini biliyorum fakat bu özellik 1660 Super için de geçerli midir?

Çözüm
Hayır, nereden öğrendiyseniz yanlış bilgi. Başında RTX ibaresi olmayan hiçbir NVIDIA marka kartta Ray Tracing yok.
Hayır, yanlış bilgi. 1060, 1070 ve 1080/1080Ti'da var.
Son düzenleyen: Moderatör:
RTX olan kartlar kadar iyi çalışmıyor. Ben Warzone'da GTX 1660 Super'le açabiliyorum RT.

Son düzenleyen: Moderatör:
RTX yok diyen herkes yanlış biliyor. Evet 1660 kartlarda RTX özelliğini aktif kullanabilirsiniz. Fakat RTX belleği ayrı olarak bulunmadığından performans anlamında çok düşüş yaşarsınız.

Evet. Yazılımsal olarak gelmişti. Bazı oyunlarda RT özelliği kullanılabiliyor. Ancak oynayacak bir performans sağlıyacağını sanmam.

@sweiss'ın da belirttiği gibi "RTX" serisi kartlardaki kadar stabil çalışmayacağı ve performansı sömüreceği net hocam, ona göre tercih yapın bence.

Arkadaşlar, daha RTX 2060 kartta bile MC dışı doğru dürüst RTX açılabilen oyun yok. 1660 ile RTX açtınız diyelim bir şekilde, neyin performansını bekliyorsunuz anlamadım doğrusu.
RTX açmak için RTX 2080 alan Mehmet ağlıyor ,1660 kartlar da açabilliyormuş.

Bazı oyunlar ayar menüsünden özelliğin açılmasına müsaade ediyor. GTX kartlar RT çekirdeği bulundurmadığı için FPS yerlerde geziyor. Yazılım ile efektif kullanılacak şey değil yani. UE 5 ile birlikte birkaç seneye donanım olmadan da kaliteli ışıklandırma yaygınlaşacak gibi oyunlarda. O zamana RT çekirdeği olmayan GPU da kalmaz muhtemelen.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı