1660 Ti düşük GPU kullanımı

Rotdopp

Femtopat
Daha fazla  
Yaklaşık 2 hafta oldu sanırım 1660 Ti alalı. Eski kartım 1060 3GB idi ve aynı sorun Apex'te olmasa da PUBG'de de oluyordu sanırım, şu an eski kartı takmak gibi bir şansımda yok.
Neyse PUBG'de ekran kartı zar zor %68'e falan çıkıyor kendini tam kullanmıyor. Darboğaz da yok işlemci de o da kendini %40 falan kullanıyor ama fazla ısınıyor. Yani 70 dereceye çıkıyordu, kasanın kapaığını çıkardım daha iyi ama aynı gibi kasayı temizlesem hallolur. O gibi çok ısınmaz fakat ben oyunda ölünce veya uçakta iken ya da lobby de iken ekran kartı kendini kullanıyor. Güzelce ama ne zaman yere insen sorun var ,%70'e çıkmıyor.

Sistem:
Anakart: ASUS B350 M k Prime.
İşlemci: AMD Ryzen 5 1600 OC yapmadım.
Power: 600 Watt Zalman marka.
RAM'ler: 16 GB (8x2) MHz IDE 2400 falandı yanlış hatırlamıyorsam.
Monitör 1. monitör 240 Hz 24.5 inç 2. monitör 60 Hz 27 inç 2 side 1080P.
Ekran kartı: MSI Armor 1660 Ti.

Çok bir bilgim yok. Bu konularda cahilim, biraz bayağı da canımı sıkıyor. Neden böyle oluyor? Kendisini %100 kullanmasa da en azından %80 90 olsun grafikleri yükseltiyorum. FPS aynı çünkü bu sefer ekran kartı yüzdesi artıyor ama adam akıllı 120 FPS üstü alamıyorum. Ölmediğim veya lobby de olmadığım sürece bu durum apextede aynı sayılır. Düşükte olsa grafikler FPS düşük yüksekte olsa düşük dediğim gibi bunu eski kartta Apex'te yaşamadım ama PUBG'de eskiden de bakmadım. Buna dikkatimi çekmedi ama onda da grafikler yükselse de düşürsemde aynı FPS alıyordum.

Ayrıcam Metro Exodus'ta grafikleri fullüyorum. Her şeyle böyle bir sorun yok, 55 60 FPS arada düşüyor ama nadir ben de düşmesin diye Ultra'nın bir altında oynuyorum ve gayet güzel değerler normal falan. GTA'de de normal kendini kullanıyor. Grafikler en yüksekte yakında Mount and Blade Bannerlord'de test edeceğim.

ama ben kullanmasını istiyorum test videolarına bakıyorum bazılarında benimki gibi bazıları tam performasn çalışıyor tamam %100 olmasında %50 kullanmasın kendini %80 e çıkarmanın bi yolu yokmu

Yeni konular

Geri
Yukarı