1660 Ti ile 900p çözünürlükten 1080p çözünürlüğe geçilirse FPS'e etkisi ne kadar olur?

Bütçe
Yani 1080p bir monitör alırsam 900p kötü gözükür öyle değil mi?
Hayır. 900p 900p'dir.

FPS için tek etken çözünürlük olmadığı için direkt %30 fark oluşması beklenmez zaten. Ama olursa da şaşılmaz. Sonuçta o dünya her iki durumda da oluşturuluyor. Çözürnürlük artınca o kısımda ek yük yok.

Hayır. 900p 900P'dir.

FPS için tek etken çözünürlük olmadığı için direkt %30 fark oluşması beklenmez zaten. Ama olursa da şaşılmaz. Sonuçta o dünya her iki durumda da oluşturuluyor. Çözürnürlük artınca o kısımda ek yük yok.

Hocam pek anlamadım mala anlatır gibi anlatabilir misiniz lütfen.

Oyundan oyuna değişir. Deneyimlediğiniz 60-65 FPS durumu şaşırtıcı değil. Ama başka bir oyunda 50 FPS alırsanız o da şaşırtıcı olmaz.

Şimdi Cyberpunk oyununda upscaling ile deneyeceğim ne kadar FPS farkı olacağını, onu da güncelleyerek yazarım.

Oyundan oyuna değişir. Deneyimlediğiniz 60-65 FPS durumu şaşırtıcı değil. Ama başka bir oyunda 50 FPS alırsanız o da şaşırtıcı olmaz.

Grounded oyununda denedim. 1600x900 de ki değerler ile 1920x1080 de ki değerler hemen hemen aynı idi. 2-3 FPS farkı vardı. (tabii upscaling yani DSR ne kadar doğru sonuç veriyor bilmiyorum.)

Son düzenleme:

Geri
Yukarı