Çözüldü 1660 Ti sistemde mavi ekran hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

TurtleCanUsePC

Hectopat
Daha fazla  
Ekran kartı
GTX 1660 Ti.
Anakart
B560
İşlemci
i5 11400F
Arkadaşımın masaüstü cihazında mavi ekran hatası almış. PC REFERENCE_BY_POINTER hatası almış.

a.rar
Arkadaşımın attığı minidump dosyası.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
SteelSeries GG yazılımından kaynaklı mavi ekran almış arkadaşınız. SteelSeries GG yazılımını kaldırsın.
Bir de ROOT\NET\0000 diye bir şey var onu da kaldırabilir. Aygıt Yöneticisi'nden.
SteelSeries GG yazılımından kaynaklı mavi ekran almış arkadaşınız. SteelSeries GG yazılımını kaldırsın.
Bir de ROOT\NET\0000 diye bir şey var onu da kaldırabilir. Aygıt Yöneticisi'nden.
Neye dayanarak yazdınız hocam? PROCESS_NAME kısmında gözüktüğü için mi? Yanlış anlamayın merakımdan soruyorum. Sadece bu yazılımı kaldırmak hatayı çözecek gibime gelmiyor çünkü. Umarım benim bilmediğim bir husustur.

Eksiğim var ise belirtirseniz sevinirim. Bende yeni yeni analizlere başlıyorum.
Aslına bakarsanız bende yeniyim bu işlerde fakat bildiğim kadarıyla bir iki şey yazayım.

PROCESS_NAME kısmında SteelSeriesGG gördüğünüz dökümde lm komutunu yazarsanız Unloaded Modules kısmında tap0901.sys uzantısını göreceksiniz. İnternetten araştırdığım kadarıyla sanırım OpenVPN yazılımı ile ilgili.

Onun dışında 19 Şubatta oluşan dökümün Unloaded Modules kısmında Realtek ağ sürücüsü, Mouse ve Klavye ile ilgili uzantılar görüyorum.

2 Haziran tarihli dökümde ise vgk.sys yüklenememiş.

Tüm bunları göz önünde bulundurarak bir çözüm yöntemi sunmak daha doğru olur. Ek olarak hiçbir mavi ekran konusunda es geçmediğim bir husus var.. BIOS güncellemesi. Mevcut sürüm bu anakart için sunulan ilk sürüm. Haliyle eski. Güncellenmesi gerek.

Tüm bunları tek çatı altında toplayacak olsaydım: OpenVPN yazılımın kaldırın. Ağ sürücülerini ve BIOS'u güncelleyin derdim.

Tabi bunlar sadece benim görüşüm.

Aslına bakarsanız bende yeniyim bu işlerde fakat bildiğim kadarıyla bir iki şey yazayım.

PROCESS_NAME kısmında SteelSeries GG gördüğünüz dökümde lm komutunu yazarsanız Unloaded Modules kısmında tap0901.sys uzantısını göreceksiniz. İnternetten araştırdığım kadarıyla sanırım OpenVPN yazılımı ile ilgili.

Onun dışında 19 Şubatta oluşan dökümün Unloaded Modules kısmında Realtek ağ sürücüsü, Mouse ve Klavye ile ilgili uzantılar görüyorum.

2 Haziran tarihli dökümde ise vgk.sys yüklenememiş.

Tüm bunları göz önünde bulundurarak bir çözüm yöntemi sunmak daha doğru olur. Ek olarak hiçbir mavi ekran konusunda es geçmediğim bir husus var.. BIOS güncellemesi. Mevcut sürüm bu anakart için sunulan ilk sürüm. Haliyle eski. Güncellenmesi gerek.

Tüm bunları tek çatı altında toplayacak olsaydım: OpenVPN yazılımın kaldırın. Ağ sürücülerini ve BIOS'u güncelleyin derdim.

Tabii bunlar sadece benim görüşüm.

Bunları aklımda bulunduracağım hocam teşekkürler :)

Geri
Yukarı