1660 Ti tabanlı sistem oyunlarda tırtıklı görüntü problemi

bekobusy

Centipat
Yer
İstanbul.
Daha fazla  
Meslek
Student
Merhabalar. Ryzen 5 3600 işlemcim ve 1660 Ti ekran kartım bulunmakta. Bundan 1 hafta 10 gün öncesine dek ekranımda herhangi bir tırtıklanma söz konusu değildi. Hiçbir işlem yapmamama rağmen ekranda tırtıklanmalar meydana geldi. Bunun sebebi ne olabilir? Oyunlarda ciddi anlamda rahatsız etmeye başladı (bu arada performansta herhangi bir düşüş yaşamadım. Sadece ve sadece ekranda görüntü bozukluğu(tırtıklanmalar) başladı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Grafik kartını sökmeyi takmayı biliyorsanız bir bakın belki oturmuyodur arada bir yapıyorsa olabilir ama devam ediyorsa bi tak çıkar güzel oturt zorlamadan tabi. Yazılımsal olacağını sanmıyorum driverlardan falan. Ryzen larda dahili GPU varsa onlada bi görüntü alın belki monitör bozuktur. Kendinizce emin olursunuz. Geçmiyorsa ver garantiye gitsin.

Grafik kartını sökmeyi takmayı biliyorsanız bir bakın belki oturmuyodur arada bir yapıyorsa olabilir ama devam ediyorsa bi tak çıkar güzel oturt zorlamadan tabi. Yazılımsal olacağını sanmıyorum driverlardan falan. Ryzen larda dahili GPU varsa onlada bi görüntü alın belki monitör bozuktur. Kendinizce emin olursunuz. Geçmiyorsa ver garantiye gitsin.
Monitör mü garantiye verilmeli? Anlayamadım.
Görüntü atarmısın.
Olay bu. 10 günden beri aynı terane. Daha önce böyle bişey asla ve asla olmadı.

Dosya Ekleri

• shot 2019.09.20 12.27.11.jpg
    shot 2019.09.20 12.27.11.jpg
    305,7 KB · Görüntüleme: 64
Son düzenleme:
Monitör mü garantiye verilmeli? Anlayamadım.

İşte sorunun ne olduğunu yazılımsal mı donanımsal mı deneme yanılma yoluyla araştırarak bulman lazım. Sonra garantiye başvurcan. GPU yu da yollarsın monitörüde ciddi birşey ise. Attığın resimde sorun göremedim ben.

Gpu'da problem olsa performansta düşüşler meydana gelmez mi ve nasıl göremediniz anlayamadım. Sol arkaya duvarımsı yere direklerin olduğu yere baksanız anlarsınız. O direklerin hepsi normalde dümdüz.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı