1660S ve MSI Optix G32C4 165 Hz ile X. 2 hızı elde edilir mi?

ArthurMorgan92

Centipat
Daha fazla  
Merhaba

Kiymetli dostlar monitörüm ile ilgili birkaç soru sormak istiyorum sizlere. Aydinlatirsaniz sevinirim.

Elimde MSI Optix G32C4 31.5" 165Hz 1ms FreeSync Full HD Curved Gaming Monitör mevcut. Önceki monitörüm ASUS'un 240 Hz'lik monitörüydü fakat talihsiz bir biçimde kırıldı. Bende MSI marka aldim fakat G-Sync -- V-Sync olaylarını bilmiyordum. Benim ekran kartım NVIDIA olduğu için V-Sync bana fayda sağlamıyormuş. Bir arkadaşım söylemişti keşke sorsaydın diye. 240 Hz yağ gibi akarken 165 Hz i pek beğenemedim açıkçası :( MSI kutusundan cikan HDMI kablo kötüdür belki ondandır diyerekten gittim en iyi markanin 8K kablosunu alip DisplayPort'tan baglanti yaptim fakat yine istedigim akiciligi saglayamadim.

Şimdi asıl merak ettiğim şey ise V-Sync veya G-Sync teknolojisi ekran karti ve monitör uyum sağladiginda Hz hizinda X. 2 hiz elde eder mi? Misal benim ekran kartim NVIDIA değil de AMD olsaydi mevcut monitörümün hızı 165x2= 330 Hz mi olacakti Eger böyle bir durum varsa monitörümü satip NVIDIA'nin G-Sync teknolojisi ile uyumlu yeni monitör almayi dusunuyorum.

Bu arada sistem.

AMD Ryzen 3 3100 işlemci
ASUS ROG STRIX GeForce GTX 1660S 6 GB GDDR 6 192 Bit ekran karti
16 GB RAM
ASUS Prime B450M-A II anakart

Teşekkür ederim simdiden.

Öyle bir şey yok. VRR kullandığınızda monitör Hz değerini oyun içi aldığınız FPS değerine sabitleyerek yırtılmaları engelliyor.

Alacağınız en yüksek Hz değeri değişmez.

Geri
Yukarı