17.000-18.000 TL sistem toplama

Hocam dün yeni konu açmaya çalıştığımda uyarı yedim o yüzden bu konun altından yazdım
Evet aynı ayın içersinde sadece bir kere sistem toplama konusu açabilirsiniz.
20K 3070 sistem var.

Evet aynı ayın içerisinde sadece bir kere sistem toplama konusu açabilirsiniz.
20K 3070 sistem var.

Hocam bu sistemi gördüm hazır atmışken size birkaç sorum olacak
1.ASUS Prime B450M-K II ve ASUS TUF Gaming B550M-E anakart arasında çok fark yaşar mıyım?
2.sadece M2 özelleştirilmesi yapabiliyorum bütçemden dolayı PSU yeter mi?
3.ve en önemlisi tüm bütçemi kasaya ayıracağım 1080p monitörüm var uzun süre kullanmak durumunda kalacağım darboğaz yapar mı?

Hocam bu sistemi gördüm hazır atmışken size birkaç sorum olacak
1.ASUS Prime B450M-K II ve ASUS TUF Gaming B550M-E anakart arasında çok fark yaşar mıyım?
2.sadece M2 özelleştirilmesi yapabiliyorum bütçemden dolayı PSU yeter mi?
3.ve en önemlisi tüm bütçemi kasaya ayıracağım 1080p monitörüm var uzun süre kullanmak durumunda kalacağım darboğaz yapar mı?
Hayır,anakartlar performansı etkileyen parçalar değildir.
Aynı soket anakartlarda soğutma,frekans değeri desteği,port ve slot konusunda farklılıklar olur.
PSU yeterli olur.
Sorun yaşamazsınız, ayarları ultra altına düşürmeyin ve RT destekli oyunlarda rt açın.
Oyununuzun keyfini çıkarın,zaten 1080P de sistem darboğaza girse de vereceği performans yine fazla, darboğazdan korkmayın.

19k tutuyor bunlar.

19k tutuyor bunlar.
PCH çıkardığı 20k sistem alınabilir 3070Ti vardı sanirsam,stok bitti mi orası ayrı.

PCH çıkardığı 20k sistem alınabilir 3070Ti vardı sanirsam,stok bitti mi orası ayrı.

Hayır, anakartlar performansı etkileyen parçalar değildir.
Aynı soket anakartlarda soğutma, frekans değeri desteği, port ve slot konusunda farklılıklar olur.
PSU yeterli olur.
Sorun yaşamazsınız, ayarları Ultra altına düşürmeyin ve RT destekli oyunlarda RT açın.
Oyununuzun keyfini çıkarın, zaten 1080p de sistem darboğaza girse de vereceği performans yine fazla, darboğazdan korkmayın.

Hocam PC hocasının çıkardığı sistemi sipariş verdim
AMD Ryzen 5 5600.
Gigabyte GeForce RTX3070 Ti Gaming 8 GB DDR6X 256bıt ekran kartı.
Kingston Fury Beast RGB 16 GB (2x8GB)
Gigabyte B550M DS3H anakart.
Kingston 1TB NV2 NVMe 3500MB/2100MB M.2 SSD.
Şu şekilde 1080p de kullansam sıkıntı yaşar mıyım sizce 2K monitöre geçmek gerekir mi?

Son düzenleme:

Hocam PC hocasının çıkardığı sistemi sipariş verdim
AMD Ryzen 5 5600.
Gigabyte GeForce RTX3070 Ti Gaming 8 GB DDR6X 256bıt ekran kartı.
Kingston Fury Beast RGB 16 GB (2x8GB)
Gigabyte B550M DS3H anakart.
Kingston 1TB NV2 NVMe 3500MB/2100MB M.2 SSD.
Şu şekilde 1080p de kullansam sıkıntı yaşar mıyım sizce 2K monitöre geçmek gerekir mi?
1080P de ultra altına düşmediğiniz sürece sorun olmaz, ayrıca RT destekli oyunlarda rt açmayı ihmal etmeyin, oyununuzun tadını çıkarın.

Geri
Yukarı