17.000 TL Laptop Önerisi

Bütçe
17000
MUX Switch olması lazım, ekran kartı 130W bu arada.
Merhaba. ROG konusunda bayağıdır düşünüyorum aslında fakat MUX ve ekran kalitesi konusunda belirsizlik olduğu için ürüne pek ısınamadım. Hatta şu modeli alacaktım dün Asus ROG G15 2021.

iki gün oldu alalı v25.1 ilk monster cihazım markaya sallayanlara bakma sen sadece bu model özelinde herşeyiyle süper bir cihaz şuanda ürünler yeni gelen stoklar satışları bu. modelin çok yüksek alın derim mağazada kullanıp aldım ben teşhiri bile güzel makinanın o derece :):) sıkı bir uzun yıllar rog kullanıcısı olarak söylüyorum sizlere bunu
Merhaba. İlgili yorumunuz için çok teşekkür ederim. Cuma günü gidip teşhir ürününe bakacağım ve konuşacağım dediğim gibi eğer içime sinerse büyük ihtimalle satın alacağım.

Merhaba. ROG konusunda bayağıdır düşünüyorum aslında fakat MUX ve ekran kalitesi konusunda belirsizlik olduğu için ürüne pek ısınamadım. Hatta şu modeli alacaktım dün Asus ROG G15 2021.

Merhaba. İlgili yorumunuz için çok teşekkür ederim. Cuma günü gidip teşhir ürününe bakacağım ve konuşacağım dediğim gibi eğer içime sinerse büyük ihtimalle satın alacağım.
Buradan bakabilirsin.

Almak istediğim hiçbir ürüne erişemedim. Amazon.com üzerinde Asus Rog Strix 5900HX + 130W 3060'lı model mevcut ve her şey dahil 17K'ya geliyor. 300HZ %100 sRGB paneli mevcut. 2. monitörüm olduğundan dolayı MUX çok şart değil.

Genel kullanım amacı sanallaştırma, yazılım, siber güvenlik projelerim ve oyun olacak. Bu kadar düşünme ve araştırma sebebim masaüstünden geçtiğim için sorun yaratacak bir modele ücret ödeyip zaman kaybetmek istemiyor oluşum. Ek olarak oynadığım oyunlar Lost Ark, Elyon, LoL, Valorant vb. Genelde MMORPG ağırlıklı oyunlar oynarım.

Alacağım üründen kritik öneme sahip beklentilerim şunlar: 8 saat ve üzeri çalışma düzeyi, yüksek soğutma potansiyeli, görüntü, ses, kasa, klavye kalitesi, linux desteği ve güncel platform üzerine kurulu olması. Bu bağlamda son durum aşağıdaki gibidir. Ne yapsam bilemiyorum.

Durum güncellemesi;

T7 25.1 = stoğu bulunmuyor.
Lenovo Legion 5 Pro = 16-16.5bin TL arasında bulunmuyor.
Lenovo Legion 5 = olması gereken fiyata sahip değil.
HP Omen 2021 serisi = stoğu bulunmuyor.
Asus Rog Strix (TR için) = olması gereken fiyata sahip değil.
Asus Rog Strix = Amazon.com'dan her şey dahil 17bin TL'ye geliyor.
Almak istediğim hiçbir ürüne erişemedim. Amazon.com üzerinde Asus Rog Strix 5900HX + 130W 3060'lı model mevcut ve her şey dahil 17K'ya geliyor. 300HZ %100 sRGB paneli mevcut. 2. monitörüm olduğundan dolayı MUX çok şart değil.

Genel kullanım amacı sanallaştırma, yazılım, siber güvenlik projelerim ve oyun olacak. Bu kadar düşünme ve araştırma sebebim masaüstünden geçtiğim için sorun yaratacak bir modele ücret ödeyip zaman kaybetmek istemiyor oluşum. Ek olarak oynadığım oyunlar Lost Ark, Elyon, LoL, Valorant vb. Genelde MMORPG ağırlıklı oyunlar oynarım.

Alacağım üründen kritik öneme sahip beklentilerim şunlar: 8 saat ve üzeri çalışma düzeyi, yüksek soğutma potansiyeli, görüntü, ses, kasa, klavye kalitesi, linux desteği ve güncel platform üzerine kurulu olması. Bu bağlamda son durum aşağıdaki gibidir. Ne yapsam bilemiyorum.

Durum güncellemesi;

T7 25.1 = stoğu bulunmuyor.
Lenovo Legion 5 Pro = 16-16.5bin TL arasında bulunmuyor.
Lenovo Legion 5 = olması gereken fiyata sahip değil.
HP Omen 2021 serisi = stoğu bulunmuyor.
Asus Rog Strix (TR için) = olması gereken fiyata sahip değil.
Asus Rog Strix = Amazon.com'dan her şey dahil 17bin TL'ye geliyor.
Durum güncellemesi;

Amazon.com üzerinden "ASUS ROG STRIX - G513QM-EB94" modelini her şey ve hızlı kargo dahil 17bin TL'ye sipariş ettim. Ülkemizde aradığım modellerin stok-fiyat sorunu olduğundan dolayı kararımı bu üründe kıldım. Beklentilerimi tam anlamıyla karşılayacağını düşünüyorum. 1 yıl uluslararası garantisi mevcut. Ek olarak garanti vb. konularda Amazon'a güveniyorum.

Bu postu yaşadığım süreç bazında sürekli güncelleyeceğim. Ek olarak ürün elime geçtiğinde detaylı incelemesini paylaşacağım.

Fikir veren herkese teşekkür ederim.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı