17.000 TL PC toplama

Samet Ekinci

Decapat
Daha fazla  
Son düzenleyen: Moderatör:
Msi Asus arasında TUF'u uygun bulmak terimi çok yanlış oldu orada, marka farklı ürettikleri kartlar farklı. Her marka altında bir çok model kart üretiliyor şöyle düşün malzeme kalitesi donanım kalitesi gibi kriterlere göre fiyatlar değişiyor . Tuf bildiğim kadarıyla giriş seviyesi konumunda, yine bu Tuf serisi içerisinde'de giriş, orta, üst olarak farklı modelleri var. Altını çiziyorum farklı soket yapılarına çhipset yapılarına göre de farklı isimler var, her Pinde Prime ismi kullanılmaz mesela Asus'u örnek alırsak. Ne bileyim biri 100 TL daha ucuz ama OC desteği yok halbu ki sen K serisi bir işlemci almıştın busefer elinde kalıyor işlemci fazladan masraf oluyor. Dikkat etmek gerekiyor, özellikle burada Technopat'ta çoğu kişi bir like alacağım diye daha ne olduğunu bilmeden öneride bulunuyor, insanlar mağdur olabilir bu gibi durumlarda. Kimsenin parası değersiz değil sonuçta, herkes bir şeyler geçerek kazanıyor bunu. "Yanlış bildiğim yerleri bilen arkadaşlar düzeltirse sevininirim :) "
Anladım almayı düşündüğüm anakart buydu bi bakmanı öneririm alınır mı yoksa o fiyat bandında başka marka mı tavsiye edersiniz.
Asus Tuf B450 Plus Gaming AMD B450 Soket AM4 DDR4 3200MHz HDMI DVI M.2 USB 3.1 ATX Anakart incehesap.com

Düşüncem alınmasında tabiki bir sorun yok, bunu biraz sizin düşünmeniz lazım. Ben madem bu işlemciye bukadar para veriyorum, basarım overclock'u derseniz daha iyi bir model daha stabil değerler almanızda kolaylık sağlayacaktır. şahsen 1800x'e Rog serisi bir anakart daha uygun gider ve Asus seçtiğiniz için Asus'tan örnek veriyorum diğer markalarada bakılabilir. Dolarda'da bir düşüş var İnşaallah dahada düşerde daha uygun fiyatlara alırsın.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı