17.5" Gamebook önerisi

Anladım hocam pardon. Sizin için biraz araştıracağım. Net olarak bütçenizde en üst sınır nedir ? Size uygun model bakmadan önce bütçenizi bilirsem daha rahat olur.

Anladım hocam pardon. Sizin için biraz araştıracağım. Net olarak bütçeniz için en üst sınır nedir ? Bütçenize uygun model bakmam için kesin bütçenizi bilirsem daha rahat olur.

Hepsiburada'nın KDV indiriminde alıcam. Sua nki fiyatlara göre benim icin max sınır 9.000TL.

Benim için önemli olanlar incelik,performans,tasarım kısacasi tank gibi bir bilgisayar istemiyorum anlayacağınız iş ve okulda da kullanacak olmamdan dolayı.

Bu yüzden MSI Stealth Pro serisi çok ilgimi çekmişti. Isinma problemi korkuttu biraz uzun süreli kullanımda.

Bu isteklerime göre öneri sunarsanız sevinir ve teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
@TackleBarry Hocam biraz araştırdım ve sonuçlar ne yazık ki tam istediğim gibi değil. Sizin seçtiğiniz GS73VR modeline alternatif olarak sunabileceğim sadece 2 model bulabildim. Yanlış anlamayın ama paranıza yazık olsun istemiyorum. Bu sebeple beni dinleyin GTX1070 ekran kartlı bir cihaz alın derim. Gerçekten gün ilerledikçe GTX1060 yerine GTX1070 daha güçlü durumda olacak. Dizüstü bilgisayarlar ileriye dönük alınmalı çünkü masaüstü sistemler gibi tak-çıkar özellikleri bulunmuyor.

Güçlü işlemci, güçlü ekran kartı bu bütçede çok gerekli diye düşünüyorum. Lafı fazla uzatmayayım, iyiliğiniz için söylemek istedim. Siz beni anlamışsınızdır zaten.

Size ilk önerim; bütçenizi biraz daha yükselterek(eğer imkanınız varsa) HP Omen modelini almanız olacaktır. İstediğiniz özelliklerin fazlası bu canavarda bulunuyor. Bakılıp incelenmeden geçilecek bir bilgisayar değil. :)

Eğer ki dediklerim kafanıza yatmadıysa ve bütçeniz artacak durumda değilse sizin seçtiğiniz GS73VR modeline alternatif olarak da Asus önerebilirim. GS73VR ile kıyaslama yapmadım fakat cihaz, özellikleriyle gayet iyi durumda. Buyrun, inceleyin;
Linkleri sadece ürünleri görmeniz için paylaştım. Başka mağazalardan da alabilirsiniz. Ben sadece yardımcı olup fikir vermek için Vatan Bilgisayara baktım.

@TackleBarry Hocam biraz araştırdım ve sonuçlar ne yazık ki tam istediğim gibi değil. Sizin seçtiğiniz GS73VR modeline alternatif olarak sunabileceğim sadece 2 model bulabildim. Yanlış anlamayın ama paranıza yazık olsun istemiyorum. Bu sebeple beni dinleyin GTX1070 ekran kartlı bir cihaz alın derim. Gerçekten gün ilerledikçe GTX1060 yerine GTX1070 daha güçlü durumda olacak. Dizüstü bilgisayarlar ileriye dönük alınmalı çünkü masaüstü sistemler gibi tak-çıkar özellikleri bulunmuyor.

Güçlü işlemci, güçlü ekran kartı bu bütçede çok gerekli diye düşünüyorum. Lafı fazla uzatmayayım, iyiliğiniz için söylemek istedim. Siz beni anlamışsınızdır zaten.

Size ilk önerim; bütçenizi biraz daha yükselterek(eğer imkanınız varsa) HP Omen modelini almanız olacaktır. İstediğiniz özelliklerin fazlası bu canavarda bulunuyor. Bakılıp incelenmeden geçilecek bir bilgisayar değil. :)

Eğer ki dediklerim kafanıza yatmadıysa ve bütçeniz artacak durumda değilse sizin seçtiğiniz GS73VR modeline alternatif olarak da Asus önerebilirim. GS73VR ile kıyaslama yapmadım fakat cihaz, özellikleriyle gayet iyi durumda. Buyrun, inceleyin;
Linkleri sadece ürünleri görmeniz için paylaştım. Başka mağazalardan da alabilirsiniz. Ben sadece yardımcı olup fikir vermek için Vatan Bilgisayara baktım.

Tesekkür ederim kardeşim uğraştığın için verdiğin Asus model pek ilgimi çekmedi.

HP Omen Intel Core i7 7700HQ 16GB 1TB + 512GB SSD GTX1070 Fiyatı

Hp OMEN'i detaylı araştırıcam. Aslında alternatif olarak Monster da var Tulpar 11.1 fakat Monster alan her arkadaşım aldıkları güne lanet okuyor. Bu yüzden uzak duruyorum.

Eğer Stealth Pro veya Asus GL serisi gibi o incelikte bir oyun bilgisayarı almayı düşünüyorsan, bilgisayar dizüstündeyken oyun oynamayı unutacaksın, aklında bulunsun. (Yatakta uzanarak oynamak vs.) Alt yüzeyleri 60 dereceyi geçiyor, arada bir soğutucu cihaz olmadan oynayamazsın masada oynamak zorundasın. Soğutucu koyunca da zaten incelik anlamını yitiriyor.

Yatak fantezin yoksa tabi sıkıntı yok.

HP Omen tavsiyemdir. Çok şık ve soğutması da iyi bir cihaz. Performans olarak zaten 16GB RAM, GTX 1070, 512GB SSD ve I7 7700HQ gibi bileşenler bulunduğundan uçacaktır. :)

HP Omen tavsiyemdir. Çok şık ve soğutması da iyi bir cihaz. Performans olarak zaten 16GB RAM, GTX 1070, 512GB SSD ve I7 7700HQ gibi bileşenler bulunduğundan uçacaktır. :)

HP olması beni korkutuyor hocam biraz açıkçası sonuçta biri MSI biri HP.

Oyun bilgisayarı konusunda fazla tecrübesi yok HP'nin siz ne düsünüyorsunuz sorun çıkarır mı?

HP yıllardır bilgisayar üretiyor ve ben oyun bilgisayarı değil de normal ofis bilgisayarını 6 sene kullandım. Kaliteli bir marka olduğu kesin diye düşünüyorum. Üzerindeki parçalar hafife alınacak bileşenler değil. Size garanti de verecekleri için ben olsam alırdım. Hem GTX1070 hem de sizin istediğiniz tüm özellikler mevcut. Ama yine de karar sizin.

HP Omen serisi ile eskisini çok net unutturan bir çizgi çizdi. Omen serisi gayet iyidir. Ayırca bana sorarsanız HP daha kalitelidir. Kurumsal anlamda çok fazla ürünü var. Ülkemizde bile gittiğiniz çoğu yerde HP bilgisayarların, monitörlerin kullanıldığını görebilirsiniz.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı