1700 TL GTX 1070 İçin Monitör Tavsiyesi

cemcetin93

Hectopat
Daha fazla  
Sistemim i7 6700K, GTX 1070.

Dota 2, Battlefield 1 gibi oyunları akıcı bir şekilde oynamak istiyorum, film izliyorum, aynı zamanda mimari çizim ve render alıyorum. Sizce bu monitörü almalı mıyım? Alıp kullanmakta olan varsa ilgilenirse sevinirim. Önerilerinizi bekliyorum.

Viewsonic VX2475SMHL-4K 23.6" 2ms (2xHDMI+MHL+Display) 4K Fiyatı

Bütçem maksimum: 1700TL.

İlerisi için 4K iyi olur ancak GTX 1070 için 4K biraz fazla kaçar. O monitörün de HZ değeri düşük bana göre. 2K modellerine de bakılabilir. Çözünürlüğü 2K yapıpta oynarsın yine sonuçta. Bazı oyunları da 4K oynarsın.

Son düzenleme:
asus vg248qe yi almayı düşünmüyorum; çünkü flicker free ve mavi renk filtresi yok. Bir de renk kalitesinin iyi olmasını istiyorum, bir de tabi 4 yıllık monitör olduğunu unutmamak lazım.
Mavi isik filtresi yok mu :) mavi isik filtresi teknolojisini bulan asus tabiki var ayrica renk kalitesi de benq ve aoc markalarindan daha iyi incelemelere bakabilirsin

İlerisi için 4K iyi olur ancak GTX 1070 için 4K biraz fazla kaçar. O monitörün de HZ değeri düşük bana göre. 2K modellerine de bakılabilir. Çözünürlüğü 2K yapıpta oynarsın yine sonuçta. Bazı oyunları da 4K oynarsın.
Peki Viewsonic 4K 24'' monitörü alsam, oyunları 2K veya 1080p oynasam görüntüde kalite kaybı olur mu? Yoksa aksine daha mı iyi görünür?

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı