18 yaşa 5 gün kala ehliyet kursuna kayıt olunabilir mi?

Yıl olarak 18 olmuşsun ama ay olarak doldurmamışsın o yüzden yararlanırsın tabii sistem değişti illa ay olarak da dolduracaksın diyorlarsa bilemiyorum.

Tamam 18 işte.

İnatlık bir durum yok. Arkadaş yazılabilirse yazılsın. @ard50500 gitmiş kaydedmemişler. Sizin dediğinize göre o zaman özel okullar da MEB'e belge göndermiyor. MEB'e bilgiler gönderilip kayıt yapılıyor. Siz bilirsiniz belki de sizin dediğiniz doğrudur. Eki Görüntüle 1960115
Ya bu söyleyenler çok boş yapıyor hocam. Siz nesnel açıklama yaparken hala boş yorum yapıyorlar.

Arkadaşlar kursa bizzat sordum güncel sistem de kurs içerisindeki derslerin başladığı günden 1 gün önce 18 e girmiş olmak gerekiyor, benim gittiğim kursta ayın 10.günleri yeni dönemler başlıyordu. Yani 9 Ekim de doğsaydım 10 Ekim de derslere başlayabilecektim. Sonuç olarak şimdi Kasım dönemine yazıldım 10 Kasım da başlayacak derslerim.

Arkadaşlar kursa bizzat sordum güncel sistem de kurs içerisindeki derslerin başladığı günden 1 gün önce 18 e girmiş olmak gerekiyor, benim gittiğim kursta ayın 10.günleri yeni dönemler başlıyordu. Yani 9 Ekim de doğsaydım 10 Ekim de derslere başlayabilecektim. Sonuç olarak şimdi Kasım dönemine yazıldım 10 Kasım da başlayacak derslerim.
Konuda anlatmaya çalıştım ancak arkadaşlar "saçmalıyorsun" dedi. Neyse hocam sıkıntısız alırsınız umarım.

Kardeşim günceli falan geçsin o kurs yeri. 10 sene önce aldım. Yine aynıydı sistem. Adamlar anlatmaktan yorulmuş. O yüzden güncel böyle diyip,bizi ikna etmeye çalışmasınlar diye. Bastıra bastıra söylüyorlar :D Sabit 17 motor ehliyeti. 18 araba idi daima.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı