18 yaşında yazılım şirketinde işe girebilir miyim?

timucinc01

Hectopat
Merhaba ben 4-5 aydır frontend development üzerinde çalışıyorum. Şu ana kadar JavaScript, HTML/CSS, scss, reactjs ve ek olarak expressjs ve mongoose öğrendim. Bu bilgiler ile de LinkedIn'den yaklaşık olarak 15 tane işe başvurdum fakat pek geri dönen olmadı. Herhangi bir iş görüşmesine de gitmedim. İşe girebilmek için yapabileceğim ekstra şeyler var mı?

Merhaba ben 4-5 aydır frontend development üzerinde çalışıyorum. Şu ana kadar JavaScript, HTML/CSS, scss, reactjs ve ek olarak expressjs ve mongoose öğrendim. Bu bilgiler ile de LinkedIn'den yaklaşık olarak 15 tane işe başvurdum fakat pek geri dönen olmadı. Herhangi bir iş görüşmesine de gitmedim. İşe girebilmek için yapabileceğim ekstra şeyler var mı?

Hocam 4-5 ay ile imkansız gibi bir şey ya da yaptığın şeylerin aşırı iyi olması lazım.

Yanlış anlama fakat 4-5 ayda bırak o kadar dili JavaScript'i %100 öğrenemezsin(bence). Ve ek olarak ilgili bölümlerden diploma istiyorlar ve %80 olarak az da olsa tecrübeli eleman arıyorlar.
Ben yaklaşık 3 aydır .net Core ile ilgileniyorum ve bir yazılım şirketinde %100 olarak iş yapabileceğimi kendimde görmüyorum.

Github'ını atabilir misin?

İş ilanlarındaki gereklilikleri sağlıyorsan işe alırlar. İşe alan yoksa da freelance çalışabilirsin.

Yazilimda tarafinda gencler tarafindan yapilan en buyuk yanlis. Bu zamana kadar x - y - z dillerini ogrendim. Bu kadar kisa surede boyle genis capta bir ogrenmeyi tamamlayamazsin. Kaldi ki yazilim surekli gelisip degisen bir yapidir. Ogrenme sureci bitmiyor. 4-5 ay bu dediklerini temel seviyede bile ogrenmek icin oldukca kisitli bir sure. Projelerin var mi, kendi basina neler urettin, Ingilizce seviyen ne durumda, ayrica basvurdugun isler diploma istiyor mu? Onunde uzun bir zaman var, acele etme. Kendine ogrenme sureci icin zaman tani ve asla bunlari ogrendim deme. Projeler uretip paylasirsan insanlar hangi alanda ne kadar bildigini anlar zaten. Son olarak bizim ulkede basvuru tarafi biraz karmasik ilerliyor. Ise girmek icin 90-100 yere basvuran insanlar var.

Yeni konular

Geri
Yukarı