18 yaşından küçük biri, başkasını darp etmesi sonucu ne ceza alır?

Plais

Centipat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Sanayide Eleman
Arkadaşlar, 18 yaşından küçük biri Türkiye'de birini darp ederse ceza işlemi nasıl olur tahmini?

14 yaşından büyük ise ciddi bir şekilde yaralama varsa ve darp edilen taraf davacı olursa şiddet te göre cezai işlem uygulanır yani 10 yıl ceza alır aftan yaralansa 3-4 yıl hapis yatması lazim normal bir vatandaş.

Darp derken öldürme mi?

14 yaşından büyük ise ciddi bir şekilde yaralama varsa ve darp edilen taraf davacı olursa şiddet te göre cezai işlem uygulanır yani 10 yıl ceza alır aftan yaralansa 3-4 yıl hapis yatması lazim normal bir vatandaş.

Hocam en fazla 5 yıl. Adam öldürürse 15 yıldan 30 yıla kadar hapis diye biliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Darp in şiddetine göre değişir diye biliyorum ben.

O ayrı burada 18 yaş altına darp büyük ceza çocuğa şiddet yok.

Darp in şiddetine göre değişir diye biliyorum ben.

Darp bir kasten yaralamadır. 5237 sayılı Tck'nın 86/1 gereğince kasten başkasının vücuduna acı veren veya sağlığının ya da algılama yeteneğinin bozulmasına neden olan kişi, bir yıldan üç yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır bu yarıya indirilirse ortalama 2-1, 5 yıl.

O ayrı burada 18 yaş altına darp büyük ceza çocuğa şiddet yok.

Darp bir kasten yaralamadır. 5237 sayılı Tck'nın 86/1 gereğince kasten başkasının vücuduna acı veren veya sağlığının ya da algılama yeteneğinin bozulmasına neden olan kişi, bir yıldan üç yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır bu yarıya indirilirse ortalama 2-1, 5 yıl.

Yok hocam 18 yaşından küçük biri 18+ birini darp ederse 18 yaşından küçük birine nasıl cezai işlem uygularlar?

Geri
Yukarı