19.000 TL sistem önerisi

Link var mı acaba?
Eklediğim parçalar ve seçtiğim anakarttaki gibi benzer özellikler olsun isterim 1 kere alacağım sistemi uzun yıllar geçecek dolayısıyla performanstan ödün versin istemiyorum sistemin
3080 sistemde 25k idi zam yemiş şuan.

3080 sistemde 25k idi zam yemiş şuan.
Hocam buradaki sistemler de iyi ekran kartı yüksek ama Gamegaraj Hero5A Sistemi ekstra parça ekleyip özelleştirerek bu fiyata kadar çıktım. sanırım bu şekilde devam edeceğim ilerde 2-3 seneye ekran kartı rtx4070 yükseltmesi de yapabilirim böylece piyasa fiyatından da düşük fiyata gelebilir. Yardımınız için çok teşekkür ederim hocam bir öneriniz var ise alabilirim

Asus ProArt B550-Creator

İnno3D Rtx3060Ti X3 OC
Gskill cl16 3600mhz 8x2
Crucial P3 1TB ssd
Kingston A400 240GB
Seagate Barracuda 4TB
Cooler master ml120l v2

Aquarius kasa​

25,803 TL tutuyor

Son düzenleme:
Harici Ekran kartı bulunan bir sistemde anakartta display girişi olması gereksiz bir özellik. Öte yandan 25 bin TL gibi bir bütçeyi 8 GB ramli 3060 ti için harcamak üzücü. Nvidia takıntınız yok ise amd sistem alın. Hem daha performanslı olacak hem de daha uygun fiyatlı olduğundan istediğiniz eklemeleri yapacak bütçeniz kalacaktır.

Harici Ekran kartı bulunan bir sistemde anakartta display girişi olması gereksiz bir özellik. Öte yandan 25 bin TL gibi bir bütçeyi 8 GB ramli 3060 ti için harcamak üzücü. Nvidia takıntınız yok ise amd sistem alın. Hem daha performanslı olacak hem de daha uygun fiyatlı olduğundan istediğiniz eklemeleri yapacak bütçeniz kalacaktır.
Ekran kartı takıntım yok ama Nvidia dlss, reflex gibi yazılım yönünden zengin ve bence o konuda daha iyi olduğu için istiyorum. Ayrıca ilk defa kasa topluyorum ve ekran kartı olduğunda üzerindeki girişler üzerinden monitöre veriliyor sanırım benim bildiğim ise o giriş anakart üzerinden sağlanması diye biliyordum sanırım bu konuda yanılıyorum çok teşekkür ederim Bilgi için ama yine de sitedeki seçme hakkı sınırlı ve anakartta hdmı ve dp olanı seçsem de en büyük diğer sebepleri USB c olması ve 6 adet USB girişi var gen 4 özelliğine sahip. Evet AMD ekran kartı seçsem daha performanslı olacak ama yazılım yönünden sevdiğim kısımlardan geride. sitede bir tek Asus rx6750xt O12G GDDR6 Var ama rtx 3060 ti'dan 1900 TL daha yüksek fiyatlı.

Ekran kartı takıntım yok ama Nvidia dlss, reflex gibi yazılım yönünden zengin ve bence o konuda daha iyi olduğu için istiyorum. Ayrıca ilk defa kasa topluyorum ve ekran kartı olduğunda üzerindeki girişler üzerinden monitöre veriliyor sanırım benim bildiğim ise o giriş anakart üzerinden sağlanması diye biliyordum sanırım bu konuda yanılıyorum çok teşekkür ederim Bilgi için ama yine de sitedeki seçme hakkı sınırlı ve anakartta hdmı ve dp olanı seçsem de en büyük diğer sebepleri USB c olması ve 6 adet USB girişi var gen 4 özelliğine sahip. Evet AMD ekran kartı seçsem daha performanslı olacak ama yazılım yönünden sevdiğim kısımlardan geride. sitede bir tek Asus rx6750xt O12G GDDR6 Var ama rtx 3060 ti'dan 1900 TL daha yüksek fiyatlı.
Kullanım amacına göre durum değişir tabi eğer oyun amaçlı değilse nvidia yönelebilirsiniz. Amaç oyun ise amd cephesinde fsr var dlss işi gören. Hazır sistemlerde 6700xt ler çok uygun veya 6800 sistem de alınabilir. Ama Nvidia konusunda ısrarcı iseniz 3070 ti nin altında kalmayın derim.

Fikir olması açısından ULTIMA-6700XT / AMD Ryzen 5 5500 / ASUS Radeon RX 6700 XT DUAL 12GB / 16GB RAM / 500GB M.2 SSD Gaming Bilgisayar - Gaming.Gen.TR bu sistem asus tuf kasa, 5600 işlemci ve 550m anakart ile birlikte 16.500 tutuyor.

Ben görüntüyü ekran kartı üzerindeki DP çıkışından alıyorum bir sorun olmuyor.

Kullanım amacına göre durum değişir tabi eğer oyun amaçlı değilse nvidia yönelebilirsiniz. Amaç oyun ise amd cephesinde fsr var dlss işi gören. Hazır sistemlerde 6700xt ler çok uygun veya 6800 sistem de alınabilir. Ama Nvidia konusunda ısrarcı iseniz 3070 ti nin altında kalmayın derim.

Fikir olması açısından ULTIMA-6700XT / AMD Ryzen 5 5500 / ASUS Radeon RX 6700 XT DUAL 12GB / 16GB RAM / 500GB M.2 SSD Gaming Bilgisayar - Gaming.Gen.TR bu sistem asus tuf kasa, 5600 işlemci ve 550m anakart ile birlikte 16.500 tutuyor.
Siber güvenlik ve yazılım üzerine çok uğraşıyorum (yazılım konusunda hem oyun hem de 3 boyutlu Render modelleme de yapıyorum) gerektiğinde oyun da oynuyorum bunun için bana fazlasıyla çok hafıza ve hızlı yazma/okuma değerine sahip depolama gerek ve anakart konusunda ise çok USB port gerekli belirttiğim sistemdeki anakartta thunderbolt özellikli 2x type c olduğundan dolayı dönüştürücü ile çok fazla USBye dönüştürebilirim ayrıca 2monitor ve 1 TV bağlamayı düşünüyorum. çok teşekkür ederim söyledikleriniz bana fikir oldu önerdiğiniz sistemin fiyatı gerçekten benim toplandığıma göre uygun ama yeterli değil.

Bu sistemde ise

ASUS ROG STRIX B550-F GAMING​

Anakartı gözüme çarptı ama neredeyse fiyat yine aynı 23,334 TL tuttu

Bı ara parçaları teker teker toplamayı düşündüm ama ekran kartı çok pahalı maalesef ve hazır sistemlerde uyguna geliyor ama 1 yıldan beri çok yakından sistem takip ediyorum bana uygun özelleştirme denk gelmiyordu hep ikilemde kalıyordu bu Hero5A sisteminde tek sorun ekran kartı düşük olması bu fiyata bu ekran kartı olmamalıydı dediğiniz gibi ama ilerleyen zamanlarda bunu yükseltebilirim

Asus ProArt B550-Creator

İnno3D Rtx3060Ti X3 OC (ileride rtx3070 veya rtx3070TI ile değiştireceğim)
Gskill cl16 3600mhz 8x2
Crucial P5 Plus 1TB Ssd
Kingston A400 240GB
Seagate Barracuda 4TB
Cooler master ml120l v2 (ileride NZXT KRAKEN Z53 240mm ile değiştireceğim)

Darkflash DLX21 mesh 650w 80+
25,803 TL tutuyor
Birkaç küçük değişiklik yaptım sistemde güncel hali alintida mevcuttur

Son düzenleme:
Sistem toplama önerisi istiyorum.
Hazır toplanmış kasalar olabilir. Uygun fiyatlı arıyorum elimden geldiğince ve olmasını istediğim parçalar:

Bütçem: 16k - son sınır: (3.5aysonra) 18-19k.

Ekran kartı: RTX 30 ekran kartı (3050-3060).
Anakart: İyi olmasına dikkat edilmeli.
İşlemci: Intel i5 12. nesil sınır veya Ryzen 5 ya da 7 sınır.

Bütçen 19 binse.

ULTIMA-12500 / INTEL I5-12500 / ASUS DUAL GeForce RTX 3060 OC 8GB / 16GB RAM / 500GB M.2 SSD Gaming Bilgisayar - Gaming.Gen.TR

Butcemi her türlü 19K üstüne çıkacak gibi görünüyor Biraz daha biriktireceğim ve önceden alıntılamış olduğum sistemi almayı düşünüyorum ilerde ise ekran kartı ve soğutucu yükseltmesi yapacağım.

Bu sistemdeki anakart Asus proart B550 creator'a göre düşük ve işlemci olarak bence ryzen 5 5600X daha performanslı ve GHz değeri yüksek böylelikle intel tarafında çarpan kilidi ile uğraşmaya gerek kalmaz ancak çok yüksek bütçe + Intel fanı olursam veya Intel firması CPU bütçeme göre ryzenden iyi çıkar ise tercih edilebilir diye düşünüyorum. Teşekkürler

Geri
Yukarı