1TB Harici HDD önerisi

Oylama

• WD

Oy: 6 31,6%
  • Samsung

Oy: 4 21,1%
  • Toshiba

Oy: 3 15,8%
  • Seagate

Oy: 6 31,6%

• Oy verenlerin toplamı
    19

yagiz6

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar, notebookum için harici bir HDD almayı düşünüyorum. Kullanım amacım tamamen oyun depolamak olacak. Aklımdaki ürünleri aşağı ekliyorum ve yorumlarınızı bekliyorum. Aynı zamanda ürünlerden her hangi birini kullananlardan ne kadar süredir ne amaçla kullandıklarını paylaşmalarını rica ediyorum. Teşekkürler.

WD Elements 1TB
Samsung M3 1TB
Toshiba Canvio Basic 1TB
Seagate Expansion 1TB

Canvio Basic babam 2 yıldır kullanıyor, resim depolama amaclı. Halen de çalışıyor ve sağlam. USB 3.0'dan bağlayınca çok güzel hızlara ulaşıyor. Canvio Ready var bir de. Onu da 1 ay önce aldım ve ben kullaniyorum. Güzel. 3-4 yıldır Toshiba harici HDD'ler kullaniyoruz ve şu ana kadar bozulan olmadı. Toplam 4-5 tane kullandık.

Canvio Basic babam 2 yıldır kullanıyor, resim depolama amaclı. Halen de çalışıyor ve sağlam. USB 3.0'dan bağlayınca çok güzel hızlara ulaşıyor. Canvio Ready var bir de. Onu da 1 ay önce aldım ve ben kullaniyorum. Güzel. 3-4 yıldır Toshiba harici HDD'ler kullaniyoruz ve şu ana kadar bozulan olmadı. Toplam 4-5 tane kullandık.
Teşekkürler bilgi için. Ready ve Basic arasında ne fark var? Bilginiz var mı? Benim de şu anda aklımda Samsung veya Toshiba var.

Aga geçen hafta A-101'e WD Elements 1TB 330 liraydı.Kullanıcılarıyla konuşma fırsatımda oldu.Gayet memnunlar ve kendini kanıtlamış bir Harici Hdd olduğu konusunda bilgi aldım.

Teşekkürler bilgi için. Ready ve Basic arasında ne fark var? Bilginiz var mı? Benim de şu anda aklımda Samsung veya Toshiba var.
Genelde tasarım farkları oluyor. Onun dışında üretim tarihi olabilir ancak içindeki HDD'lerin özellikleri aynı diye biliyorum. BİM'lere Intenso diye bir disk geldi. 220TL. İçinde WD Blue HDD var. Yakınınızdaki BİM'de kaldıysa bakabilirsiniz.

Genelde tasarım farkları oluyor. Onun dışında üretim tarihi olabilir ancak içindeki HDD'lerin özellikleri aynı diye biliyorum. BİM'lere Intenso diye bir disk geldi. 220TL. İçinde WD Blue HDD var. Yakınınızdaki BİM'de kaldıysa bakabilirsiniz.
Teşekkürler.
Aga geçen hafta A-101'e WD Elements 1TB 330 liraydı.Kullanıcılarıyla konuşma fırsatımda oldu.Gayet memnunlar ve kendini kanıtlamış bir Harici Hdd olduğu konusunda bilgi aldım.
WD en çok kullanılan marka herhalde çok fazla yorum var. Ancak 400 450 yorumun 10 tanesinde kötü yorumlar gördüm. 1 2 gibi bir ürede bozulduğuna dair. Çoğu kişi yorumunu alıp 3-4 ay kullandıktan sonra yaptığı için biraz şaşırtma gibi oluyor kullanıcıyı. Benzer yorum olayı Seagatede de var ancak Samsung için bu tarz yorumlara rastlamadım. Aksine 2-4 yıldır kullanıyorum yorumları gördüm.
Samsung M3 Portable kullandım. Harddisk 5. yaşına basacak ve o kadar düşürmeme rağmen veri kaybı yaşamadım.
M3 ile ilgili 1-2 benzer yorum daha gördüm. Teşekkürler.
BİM'deki ürüne baktım ancak geçen ay gelmiş. Bulabileceğimi sanmıyorum bu kadar vakit geçtikten sonra. Denk gelseydim alırdım direk fiyatı çok uygunmuş.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı