1TB M.2 SSD önerisi

Seagate en hızlı olan ve satıcısı Hepsiburada.

samsung kalitelidir.

Hocam okuma-yazma değerleri arasındaki farklar neyi belirliyor. Bir çoğunda okuma 3500 civarı fakat , yazma 3000 ken neden 2500 alayım aynı fiyata ? Dediğim gibi parçalardan çok bir şey anlamıyorum sadece merak ediyorum. Mantıksız geliyor o yüzden. Yüklü bir miktar para vereceğim sonuçta öğrenmek istedim.

Hocam okuma-yazma değerleri arasındaki farklar neyi belirliyor. Birçoğunda okuma 3500 civarı fakat, yazma 3000KEN neden 2500 alayım aynı fiyata? Dediğim gibi parçalardan çok bir şey anlamıyorum sadece merak ediyorum. Mantıksız geliyor o yüzden. Yüklü bir miktar para vereceğim sonuçta öğrenmek istedim.

Yani işin profesyoneli değilim daha çok laptop alanında bilgiliyim ama kendi laptopumda Samsung M.2 var ve memnunum. Soru'na gelirsek 1 saniyede 3000 sözcük okuyan biri mi daha hızlıdır 2500 sözcük okuyan biri mi tabii ki 3000, aynı şekilde SSD'de 3000 olursa 1 saniyede 2500'e daha çok MB okur.

Hocam okuma-yazma değerleri arasındaki farklar neyi belirliyor. Bir çoğunda okuma 3500 civarı fakat , yazma 3000 ken neden 2500 alayım aynı fiyata ? Dediğim gibi parçalardan çok bir şey anlamıyorum sadece merak ediyorum. Mantıksız geliyor o yüzden. Yüklü bir miktar para vereceğim sonuçta öğrenmek istedim.
İşiniz ne? 4k video, iso veya benzeri büyük dosyalarla ne sıklıkla uğraşırsınız? Sıklıkla 5-10 GB'dan büyük dosyaları kullanıyorum/transfer ediyorum diyorsanız 8200 Pro veya 970 EVO Plus arasından hangisi daha ucuzsa en iyi seçim o olur. İkisinin de ömürleri uzundur ve yük altında hızlarını tutarlar.

Sorun da bu zaten. Ben RGB istiyorum ama RGB'yi kullanamıyorum, neden alayım o zaman? RGB'yi kullanmayacaksam RGB'siz modelleri alırım.

Okuma yazma hızı dışında başka bir fark göremedim.
Arkadaş zaten RGB istediğini söylememiş ki. Herhangi bir RGB'siz SSD alacağına bu okuma yazma hızı yüksek olan bunu alıp RGB'sini kapatabilir. Farkı ne? En başından beri zaten söylüyorum, 970 EVO serisi çok başarılı. Eğer 100-150 TL arttırabilirse zaten 970 EVO alsın, ama yoksa bu attığım model de düşünülebilir, SX8200 Pro da.

Geri
Yukarı