2.000 TL limiti olan kredi kartı 29.000 TL'ye çıkarılabilir mi?

İlkerG

Zeptopat
Daha fazla  
İş Bankası'na ait 2 bin TL limiti olan bir kredi kartımız var (babamın kartı). Bir ay içerisinde bir sistem almak istiyorum fakat bildiğiniz üzere sistem fiyatları uçuk, alacağım sistem 25.900 TL ben 12 ay taksit ile alacağım, yani aylık 2.377 TL ile toplam 28.252 oluyor, fakat kredi kartı limitim alacağım ürünün toplam fiyatı kadar olması gerektiğini öğrendim ve moralim bozuldu, sizce banka ile görüşsem limiti bu kadar arttırırlar mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Evet taksit ile alacağınız ürünlerde, vade farkı da çekilir komple içerisinden. Kredi notu düşük değil ise talep oluşturun. Yükseltme ihtimalleri var. Düşük ise de maksimum arttırılabilinecek değeri söylerler.

25bin tl ye kadar kart asgarisi %20, 25 bin üstü %40 a çıkıyor. Bankalar 25bin üstüne çıkarmak için can atıyorlar. Sorun olmaz hemen yükseltirler.

Kredi kartı limiti aylıktır. Her ay sıfırlanır. Yani limiti 2500'e çıkarman yeterli olacaktır.
Yanlış bilgi vermeyin. Toplam fiyat toplam limitten düşer. Misal; 50 bin tl limitiniz var, 12bin tl bi ürün aldınız 12 ay taksitle atıyorum ödemesi aylık 1000tl. Sonraki ay size 1000 tl yansır ama limitiniz 38bin tl dir.

25bin tl ye kadar kart asgarisi %20, 25 bin üstü %40 a çıkıyor. Bankalar 25bin üstüne çıkarmak için can atıyorlar. Sorun olmaz hemen yükseltirler.

Yanlış bilgi vermeyin. Toplam fiyat toplam limitten düşer. Misal; 50 bin tl limitiniz var, 12bin tl bi ürün aldınız 12 ay taksitle atıyorum ödemesi aylık 1000tl. Sonraki ay size 1000 tl yansır ama limitiniz 38bin tl dir.
Umarım yükseltirler ya gerçekten moralim bozuldu yıllardır bekliyordum bilgisayar almayı, tam alıcam derken bu çıktı bide.

Kart limiti birden fazla sebepten çıkmayabilir.
Borcu tam zamanında ödeyin.
Varsa Ek hesap/Esnek hesap/Kmh kullanın.
Limit artışı otomatik yapın bekleyin.

Borçlarınızı zamanında ödeseniz bile kart limitini yükseltmeyebilirler çünkü aldığınız maaşa göre kredi limiti veriliyor diye hatırlıyorum. Örnek olarak 10.000 maaş alan birisine toplam 100.000TL'lik krediyi bu kişi ödeyebilir diye verebilirler ama 100.500'e yükseltmezler. Veyahut başka kredi kartlarınız da vardır, aynı örnekten a-b-c kartlarının toplam limiti 90bin olur iş bankası kartınızın limiti 10.000TL'den fazlası olmaz çünkü sizi verilebilecek toplam limitin sınırında olursunuz. Umarım açıklayabilmişimdir.

Yeni konular

Geri
Yukarı