2.5" SATA to USB dönüştürücüyü 3.5" HDD'de kullanabilir miyim?

Bütçe
30

Efe10

Kilopat
Makaleler
2
Yer
Salihli/Manisa
Daha fazla  
Elimde eski bir bilgisayardan kalma HDD var. İçindeki verileri kurtarmak istiyorum. Bunun için SATA to USB kablosu ile kendi bilgisayarıma bağlamayı düşündüm. İnternette biraz baktım ve Alfais dönüştürücüyü gördüm. Ürünün isminde 2.5" için olduğu yazıyordu. Yorumlara baktığımda ise 3.5" HDD'lerde direkt olarak çalıştıramadıklarını gördüm. Gücü yeterli gelmiyormuş sanırım. Ürünün özelliklerinde 5V olduğu yazıyor. Belki benim HDD'im eski olduğu için daha az güç yeterli oluyordur diye kendi HDD'me baktığımda ise 5V 0.72A ile çalıştığını gördüm. Yorumlardan gördüğüm kadarıyla da ürün sanırım 5V 2A güç sağlıyor. Yani benim HDD'mi besleyebilecek güçte. Ben bu dönüştürücü ile HDD'mi kullanabilir miyim?

Not: 3.5" uyumlu dönüştürücülere bakın derseniz bakmamamın sebebi diğerlerine göre daha pahalı olması. Aradaki fiyat farkını ödemek pek istemiyorum.
5V 0.72A.jpg

Seagate Barracuda.jpg

Seagate Barracuda2.jpg

Hocam, dediğiniz gibi adaptör beslemeli olanlardan almanız gerekiyor.

Olabilir hocam. Attığınız çift USB beslemeli.

Hocam ilk attığım 2.5" olan dönüştürücü de çift USB beslemeli. Ancak ürünün isminde 2.5" için olduğu yazması, yorumlarda 3.5" HDD'ler için çalışmadığı söylenmesi beni endişelendirdi. Ben de diyorum ki bendeki HDD eski olduğundan falan daha az güç yeterli olup kullanabilir miyim?

Elimde eski bir bilgisayardan kalma HDD var. İçindeki verileri kurtarmak istiyorum. Bunun için SATA to USB kablosu ile kendi bilgisayarıma bağlamayı düşündüm. İnternette biraz baktım ve Alfais dönüştürücüyü gördüm. Ürünün isminde 2.5" için olduğu yazıyordu. Yorumlara baktığımda ise 3.5" HDD'lerde direkt olarak çalıştıramadıklarını gördüm. Gücü yeterli gelmiyormuş sanırım. Ürünün özelliklerinde 5V olduğu yazıyor. Belki benim HDD'im eski olduğu için daha az güç yeterli oluyordur diye kendi HDD'me baktığımda ise 5V 0.72a ile çalıştığını gördüm. Yorumlardan gördüğüm kadarıyla da ürün sanırım 5V 2a güç sağlıyor. Yani benim HDD'mi besleyebilecek güçte. Ben bu dönüştürücü ile HDD'mi kullanabilir miyim?

Not: 3.5" uyumlu dönüştürücülere bakın derseniz bakmamamın sebebi diğerlerine göre daha pahalı olması. Aradaki fiyat farkını ödemek pek istemiyorum.Eki Görüntüle 860888

Ben denedim çalışmadı söylendiği gibi adaptörlü olanlardan alırsanız çalışır.

Yeni konular

Geri
Yukarı