2.500 TL GTX 960 PC Toplama

batumaus

Hectopat
Daha fazla  
Intel Skylake Core i5 6500

MSI B150 GAMING M3

Kingston HyperX Fury 8GB 2133MHz DDR4 RAMA

MSI GTX960 GAMING 2g

Dark Shadow Gaming Kasa

LG 25UM58-P 25 Ultrawide Monitör - 700 TL

Monitör olmadan 2.500 TL civarı bu sistemi topluyorum arkadaşlar, 500 W FSP hexa+ güç kaynağım zaten var. SSD ve ekstra RAM'lari bütçem oldukça ekleyeceğim. Ekran kartı konusuna gelirsek bi arkadaşım GTX 1050 Ti konusunda baya ısrarcı davranıyor ama oynayacağım oyunlar LoL, GTA 5, BF1 benzeri oyunlar olacağı için gereksinim duymuyorum. Son olarak monitörde ultrawide tadını yaşamak istiyorum. 700 liraya da bu monitörü oldukça uygun buldum ne dersiniz ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Intel Skylake Core i5 6500

MSI B150 GAMING M3

Kingston HyperX Fury 8GB 2133MHz DDR4 RAMA

MSI GTX960 GAMING 2g

Dark Shadow Gaming Kasa

LG 25UM58-P 25 Ultrawide Monitör - 700 TL

Monitör olmadan 2.500 TL civarı bu sistemi topluyorum arkadaşlar, 500 W FSP hexa+ güç kaynağım zaten var. SSD ve ekstra RAM'lari bütçem oldukça ekleyeceğim. Ekran kartı konusuna gelirsek bi arkadaşım GTX 1050 Ti konusunda baya ısrarcı davranıyor ama oynayacağım oyunlar LoL, GTA 5, BF1 benzeri oyunlar olacağı için gereksinim duymuyorum. Son olarak monitörde ultrawide tadını yaşamak istiyorum. 700 liraya da bu monitörü oldukça uygun buldum ne dersiniz ?
GTX 960 almanda pek bir mantık yok ,aralarında ciddi performans farkı var. Ayrıca sadece PCI-E slotundan aldığı güçle çalışan kart varken daha fazla güç tüketen haliyle daha fazla ısınan kart almakta pek mantıklı değil. Almak istediğin monitörün yüksekliği çok az ekran çok basık duruyor. Bir aralar bende düşünüyordum ,vatana gidip canlı görene kadar. Gerçekte görüp öyle karar ver derim. O anakarta o kadar para vermenin anlamı yok, illa geleceğe yönelik diyorsan H170 veya Z170 chipsetine yönel. Veyahutta direk anakartı aşağı çekip SSD'ye veya RAM'e bütçe ayırabilirsin.

untitled-15.png
Anakarttan artan bütçe ile RX 470'e yönelmen çok daha iyi olur. Aralarındaki performans farkı verilen paranın çok çok üstünde.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı