2.500 TL Sistem Tavsiyesi

Umitcan18

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhabalar. Ekte verdiğim sistemi toplamak istiyorum ama aklımda bazı sorular var. Bunlar için sizlerden yardım istiyorum.

Öncellikle Corsair 450W PSU bu sistem için yeterli midir ve güvenilir bir PSU mudur ?

Anakart konusunda ASUS Prime M-K mı ? M-A mı ? Yada aynı fiyatlarda başka bir kart mı ? (M-A daha özellikli bir kart biliyorum ama herkes sisteminde M-K kullanmış bu beni tereddüte düşürdü.)

Ekran kartı olarak 1050 Ti içerisinde en ucuz olarak Galax'ın kartını buldum indirimli ürün varken kaçırmak istemiyorum sizce nasıl bir karttır soğutması iyi midir ?

Son olarak RAM'de ise 2400 MHz olması düşük mü olur yoksa yeterli midir ? Ayrıca LPX olması iyi bir şey mi ?

Yardım ederseniz sevinirim.

Dosya Ekleri

• sistem.jpg
    sistem.jpg
    54,8 KB · Görüntüleme: 87
Son düzenleyen: Moderatör:
-Vs serisi psular sorunlu diye biliyorum.
-A prime daha iyidir çünkü 4 ram slotu var, k prime'ın ise 2.
-Evet iyidir.
-Testlere baktığınızda 1050ti ve 1060 gibi ekran kartlarında ramlerin mhz hızı performansa çok etki etmiyor. Ekran kartının modeli arttıkça o mhz farkları görülebiliyor. Yani 2400 mhz yeterlidir.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı