2 Adet HDD Nasıl Kullanabilirim ?

Lorela

Hectopat
Daha fazla  
Herkese merhaba,

Arkadaşlar yeni sistemi topladığım zaman elimdeki eski 640GB WD Green model (5400Rpm) HDD ile yeni alacağım 1TB WD Blue (7200Rpm) Harddiski beraber kullanmak istiyorum bu iki model birbirleri ile uyumlumu sorunsuz çalışır mı ve nasıl bağlarım ?
Yardımcı olursanız sevinirim.

Anladım teşekkür ederim peki ikisini birden bağladığım zaman diğer yeni olan 1TB HDD'in performansı düşer mi ?
2 tane birden 1TB almak için yeterli bütçem yok 1 tane 1TB alacağım ben sadece yanına ekstradan olursa diye sordum 2'si bir arada 1640GB oluyor.
2'sini birden bağladığımda yeni olan 1TB ın performansının düşmesinden korkuyorum çünkü eski olan 640GB tıkır tıkır ses çıkarıyor dosya işlemi yaparken
Diğerini de bozma şansı var mı ?

Yeni aldığın 1tb lık disk bilgisayarına girdiğinde ayrı görünecek mesela o C diski olarak görünür 640gb lık olanda D diski olarak görünür hiç bir performans düşüşü yaşamazsın ikisi ayrı ayrı çalışacaktır.

1. HDD'nin montajını nasıl yaptıysanız aynı şekilde 2. HDD'nin montajını yapacaksınız.(2. SATA slotuna bağlayacaksınız.)

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı