2 adet RAM'in birbiriyle uyumlu olup olmadığını nasıl anlarım?

onlyest

Femtopat
Daha fazla  
Corsair 8 GB DDR4 2133MHz CL15 RAM'e sahibim. Yeni bir 8 GB RAM satın alacağım. Anakartım 2133MHz destekliyor. Diğer konularda gördüğüm üzere herkes markalar ve CL'ler aynı olsun. MHz zaten 3600 olsa bile anakartın desteklediği kadar çalışacaktır, sorun olmaz demiş. Fakat ben Corsair'in 8 GB DDR4 CL15 RAM'ini bulamadım. Ne yapmalıyım? Ne önerirsiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
CL değerleri aynı olmasa bile çalışma ihtimalleri var. Benim sistemimde frekans, voltaj ve CL değerleri farklı 2 bellek sorunsuz çalışıyor uzun süredir, biraz şans işi. Yine de işi garantiye almak için aynı değerlere sahip bellek almanı öneririm, bulamazsan da farklı değerlere sahip bellek alıp şansını deneyeceksin artık.

Corsair 8 GB DDR4 2133MHz CL15 RAM'e sahibim. Yeni bir 8 GB RAM satın alacağım. Anakartım 2133MHz destekliyor. Diğer konularda gördüğüm üzere herkes markalar ve CL'ler aynı olsun. MHz zaten 3600 olsa bile anakartın desteklediği kadar çalışacaktır, sorun olmaz demiş. Fakat ben Corsair'in 8 GB DDR4 CL15 RAM'ini bulamadım. Ne yapmalıyım? Ne önerirsiniz?

MHz, voltaj, CL değerleri aynı olduğu sürece sıkıntı yaratacağını düşünmüyorum.
Bend e farklı marka RAM kullanıyorum dediğim değerlerin hepsi aynı sadece marka farkı var sorunsuz çalışıyor.

Belki çalışabilir ama 2 farklı RAM'i takmak FPS düşüklüğüne sebep olabilir.

Dediğiniz gibi bulmak zor. Değerleri aynı olan bellekler sorunsuz çalışabiliyor. Fakat garantisi de olmuyor.

CL değerleri aynı olmasa bile çalışma ihtimalleri var. Benim sistemimde frekans, voltaj ve CL değerleri farklı 2 bellek sorunsuz çalışıyor uzun süredir, biraz şans işi. Yine de işi garantiye almak için aynı değerlere sahip bellek almanı öneririm, bulamazsan da farklı değerlere sahip bellek alıp şansını deneyeceksin artık.
Çalışıp çalışmayacağını öğrenme yolu yok mu uygulama ile vs. riske atmak istemiyorum çünkü?
MHz, voltaj, CL değerleri aynı olduğu sürece sıkıntı yaratacağını düşünmüyorum.
Bend e farklı marka RAM kullanıyorum dediğim değerlerin hepsi aynı sadece marka farkı var sorunsuz çalışıyor.
Bende hem marka hemde mhz farklı olmak zorunda. Çalışır mı yine de?
Şayet maddi durumunuz el veriyorsa kit almak en garantisi.
O kadar iyi değil maalesef.

Yani benim bildiğim kadarıyla MHz ve CL değerleri aynı olmalı, marka fark etmiyor.
Allah en güzelini nasip etsin dostum, bütün bütçemi alacağım bilgisayara ayırdım, fazladan bütçem olsaydı destek olmak isterdim kit almanız için.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
böyle bir video buldum sorunsuz çalışıyor

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı