2 ADSL internet birleştirilebilir mi?

Burak İncehasan

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Merhaba evimde 2 tane ADSL altyapılı internet var, bildiğiniz gibi ADSL internetlerin performansı berbat, bu iki interneti birleştirip daha yüksek bir internet alabilir miyim? Alabilirsem nasıl yapabilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba evimde 2 tane ADSL altyapılı internet var, bildiğiniz gibi ADSL internetlerin performansı berbat, bu iki interneti birleştirip daha yüksek bir internet alabilir miyim? Alabilirsem nasıl yapabilirim?

2 hizmeti birleştiremezsiniz. Tek hizmet alınabilir. Aldığınız altyapı servis sağlayıcılarının ikisinde de port yapısı ADSL'e uygunsa sundukları hizmetin hızı kadar kullanabilirsiniz. Toplamı olamaz. ISS'nin kendi port sunucuları VDSL altyapıya uygunsa VDSL'e geçiş yapabilirsiniz. Yoksa alternatifiniz yok maalesef.

2 hizmeti birleştiremezsiniz. Tek hizmet alınabilir. Aldığınız altyapı servis sağlayıcılarının ikisinde de port yapısı ADSL'e uygunsa sundukları hizmetin hızı kadar kullanabilirsiniz. Toplamı olamaz. ISS'nin kendi port sunucuları VDSL altyapıya uygunsa VDSL'e geçiş yapabilirsiniz. Yoksa alternatifiniz yok maalesef.
VDSL yok maalesef, ADSL altyapıya bile port zor buldum bu sene, senelerdir port bekliyordum, karşı yoldan kaliteli bir fiber altyapı geçiyor ama bizim sokağa hizmet vermiyorlar maalesef, internette birkaç yerde gördüm 2 interneti birleştirip 1 internet aldığını söyleyen insanları, öyle birşey olup olmadığını merak ettiğim içinde konu açtım.

İki internet birleştirilebilir ama hem pek performanslı olmuyor, hem çoğu site desteklemiyor (misal youtube), hem başka problemler olabiliyor, hem de maliyeti yüksek oluyor. Kısacası tavsiye etmem.

Geri
Yukarı