2 aşamalı doğrulama varken Gmail hesabı çalınır mı?

Şifreni vermezsen çalınması çok zor hocam. Çift faktörlü doğrulama çok şans sağlıyor. Ayrıca bu dediğiniz şey kişinin uzmanlığına bağlı. Anonymous olsa çift faktörlü doğrulama falan işlemez.
Çalınır ama amatör birisi çalamaz. Kolay kolay çalınmaz yani, rahat olun.
İki aşamalı doğrulama var ise hesabına ulaşmaları telefonunun onların elinde olmadığı sürece imkansız. Ayrıca e-posta ile aldığın giriş şifresi veya telefondan bu bendim seçeneğini işaretlemek gerektiği gibi durumlar göz önünde bulundurulunca bu çalınma olayı epey zor oluyor hesabı ellerinle vermen lazım.
Tuzak mail göndererek linke tıklatıp çerezleri çalabiliyorlar.
Profesyoneller çalar.
Çalınır ama zor. Mümkünse telefonla 2fa yerine Authcenticator uygulaması kullan. Authy öneririm. Telefonda SIM-swap saldirilari olabiliyor.
Yedek kodlarını ortada bırakma bir de.
Bunun için oturum açılmış bir bilgisayara ya da telefona erişmeleri gerekiyor. Siz daha önce konu açmıştınız. Eğer güvenlik yazılımları kullanırsanız bir şey olmayacağını söylemiştim.
Çok az bir ihtimal bile olsa çalınabilir. Ama çok uzman kişiler tarafından.

Tam olarak nasıl çalabilirler? Güvenlik önlemleri almak için soruyorum da.

ve merak ettiğim bir diğer konu, Gmail'de token benzeri bir sistem var mı? Yani yazdıkları gibi 2ad 'yı filan yok sayıp maile girecekleri bir sistem.

Discord üzerinde benzeri bir şey vardı sanırım.

Tam olarak nasıl çalabilirler? Güvenlik önlemleri almak için soruyorum da.
Ve merak ettiğim bir diğer konu, Gmail'de token benzeri bir sistem var mı? Yani yazdıkları gibi 2Ad'yı falan yok sayıp maile girecekleri bir sistem.

Mesajımda söylediğim gibi bunun için oturum açılmış bir cihazın ya da telefonun erişimine ihtiyaçları var. Genellikle malware ile uzaktan kontrol edebilirler.

Bu adamın Google hesabı hacklendi. Nasıl olduğunu anlatıyor.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Sıradan bir insan yapamaz. Bu işi meslek olarak yapanların bile çalması çok zor.

İki adımlı dogrulama olan hesabımda kod kapanan numarama gidiyor yeniden hat da cikaramiyorum çünkü yine kullanıma kapalı cikacak. Şifresini falan biliyorum bu hesabı çalabilir miyiz peki?

Yeni konular

Geri
Yukarı