2. Dünya Savaşı'nı Konu Alan Film Önerisi

Iwo Jima'dan Mektuplar
Tavsiye ederim
II. Dünya Savaşı'nı konu alan bir film önerisi rica ediyorum. Fakat kötü bir yapım olmaması gerekli. Mesela ben Call of Duty 2 oynarken o atmosferi çok beğenirdim. Zamanına göre çok iyi yapılmış bir oyundu. Oyun olmasına rağmen film gibiydi, çok sevmiştim. Öyle bir film önerisi bekliyorum. Şimdiden teşekkür ederim.
Hatırladığım kadarıyla call of duty kapıdaki düşman filminin bazı sahnelerini canlandırıyor olması lazım

RAMBO serileri mükemmeldir 😂😂

Çöküş ve white tiger(beyaz kaplan)
Ayrıca yapım olarak rus veya alman yapımı savaş filmleri izlemeni tavsiye ederim. Amerikan yapımı olanlar taraflı oluyor.

Çoğu Amerikan propagandası ama olsun.
Örneğin Fury filmi Tiger tankı o mesafeden ıskalayacak öyle mi? Adama gülerler. Yani en fazla bu kadar şişirilir bir ordu.
He Fury izleyebilirsin ama. :D :D

Operation Valkyrie. Temmuz 1944'teki darbe girişimini konu alıyor. Defalarca kez izlediğim, muazzam bir film.

En başta Er Ryan'ı Kurtarmak filmini izlemelisin. Call of Duty'nin giriş sahnesini hatırlayacaksın.
Sonra Enemy at the Gates (Kapıdaki Düşman) filmini izlemelisin. Yine bir Call of Duty giriş sahnesini hatırlayacaksın:) Daha sonralarda:
  • Fury (Alman tankları o kadar kötü değil, abartılmış ve bu yüzden gerçekçi bir film değil)
  • Operation Valkyrie (Gerçek yaşanmış bir suikast girişiminin filmi)
  • Hitler: Rise of Evil (Hayatımda gördüğüm en iyi Hitler oyunculuğuydu)
  • Apocalypse belgeseli (6 bölüm ama efsaneydi)
  • Çöküş
  • Band of Brothers (Dizi)
  • Dunkirk (3 farklı açıdan aynı sahneyi izliyorsun. Mantık güzel ama ben pek beğenemedim)
  • Piyanist (Efsaneydi)
  • Schindler's List (Efsaneydi)
  • Soysuzlar Çetesi (Keyifli)
  • Pearl Harbor (Uçak savaşı seversen)
  • Kızıl Kuyruklar (Uçak savaşı seversen)
  • U-571

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı