2. El anakart alınır mı?

Emprialyx

Hectopat
Arkadaşlar elimde DDR2 parçalar var fakat anakartım sıkıntılı. SATA girişinde temassızlık olduğu için bazen görüntü alıyorum bazen almıyorum. O yüzden ikinci el anakart almaya yöneldim. 150TL’ye İşlemci+İşlemci Fanı+Anakart sadece anakartı 70'e veriyor arkadaş. Sizce alınır mı bu fiyata?(Deneme şansım var.) Ve alırken nelere dikkat etmeliyim şimdiden teşekkürler. Eğer satılık var ise elinizde söyleyin lütfen ‘Alıcı’ başlığı altında konu açamadım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Anakart dediğimiz ürün en sakat 2. el ürünü olabilir. Üzerinde bir çok parça, lehim var ve hassas kullanılmış olması gereken bir ürün. Şuna buna bakın diyemem ama alacağınız ürüne güzelce göz gezdirin.

Neye dikkat etmeliyim mesela?

1-USB portlarına bakın.

2-Eğer Intel destekli ise pinlere bakın.

3-Anakart güç alıyor mu almıyor mu bilgisayarı test ettirin.

4-RAM slotlarına bakmayı unutmayın.

5-PCI Express girişine bakın.

Tabii bunların hepsini test ettirerek alacaksınız. Bu testlerin hepsini gözle göremeyeceğiniz için aldığınız kişiden işlemci ve ekran kartı testi isteyeceksiniz.

1-USB portlarına bakın.

2-Eğer Intel destekli ise pinlere bakın.

3-Anakart güç alıyor mu almıyor mu bilgisayarı test ettirin.

4-RAM slotlarına bakmayı unutmayın.

5-PCI Express girişine bakın.

Tabii bunların hepsini test ettirerek alacaksınız. Bu testlerin hepsini gözle göremeyeceğiniz için aldığınız kişiden işlemci ve ekran kartı testi isteyeceksiniz.
Anakartın sahibi bizim dükkana gelicek orada tüm parçaları takıp test edeceğim aklımda başka bir fikir yok. İşlemci ve Ekran kartı testi derken nasıl bir test?
Anakart dediğimiz ürün en sakat 2. el ürünü olabilir. Üzerinde bir çok parça, lehim var ve hassas kullanılmış olması gereken bir ürün. Şuna buna bakın diyemem ama alacağınız ürüne güzelce göz gezdirin.
Fotoğrafı var temiz gözüküyor ama sizde bakın isterseniz ekliyorum hemen.
7869D1CF-6101-4777-8F87-32EFB16E3534.png

Anakartın sahibi bizim dükkana gelecek orada tüm parçaları takıp test edeceğim aklımda başka bir fikir yok. İşlemci ve ekran kartı testi derken nasıl bir test?

Fotoğrafı var temiz gözüküyor ama sizde bakın isterseniz ekliyorum hemen.
Eki Görüntüle 786288

Sıkıntılı anakart bunlar kuzey köprüsü güney köprüsü alev gibi yanıyor kısa zaman sonra yanıyor çipler.

Yeni konular

Geri
Yukarı