2. El Bilgisayar Alırken Nelere Dikkat Etmeliyim?

Sıkıntı şu ki Testleri Nasıl Yapabilirim onu bilmiyorum :)

Haklısınız ancak dikkatimi çekti ve belkide sistemde hiç bir problem yok
Oyuna girin ısı ve fps değerlerine bakın, ısı değerleri çok yüksekse bir sıkıntısı vardır. Depolama sağlık durumuna bakın OCCT tarzı programlar çalıştırın sistem mavi ekran verecek mi onlara bakın.

Sıkıntı şu ki testleri nasıl yapabilirim onu bilmiyorum :)

Haklısınız ancak dikkatimi çekti ve belki de sistemde hiçbir problem yok.

Ama sizin keyfiniz bilir. Zaten öyle sistemlerde sorun olmaz büyük ihtamelle, test yaptırın. Adamın yanına gidin ve test edin ve internetteki sonuçlarla karşılaştırın tekrar buraya konu açın.

Merhaba Şu Bilgisayarı alacağım sizce fiyatı nasıl ve aldığımda ssd işlemci ram monitör kulaklık mause bunları satacağım 10.nesil intel e geçiş yapacağım anakart buna uyumlu mu? pek anlamıyorum bilgisayardan o yüzden soruyorum ve alırken nelere dikkat etmeliyim ne gibi testler yapmalıyım?
PC 1 ay önce alınmış hepsi faturaları ve garantiliymiş ve deneme şansı sundu alacağım arkadaş

Fiyatı 30 Bin TL. 30 Bin TL ye daha güzel bir kasa toplanır mı ?
İnternetteki fiyatlarla aynı ürünleri hesapladım 46 bin TL tutuyor.
  • İŞLEMCİ: İNTEL CORE i9 9900KS SOKET 1151 - 9. NESİL 4.0 GHz 16MB ÖNBELLEKTE 14NM
  • ANAKART: ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING 4266MHz(OC) DDR4 Soket 1151 RGB Wi-Fi M.2 HDMI DP ATX
  • EKRAN KARTI: ASUS Geforce ROG STRIX RTX2080Ti GAMING OC 11GB GDDR6 352Bit DX12RGB
  • SIVI SOĞUTMA :ASUS ROG RYUJIN 240 OLED AURA SYNC RGB 3X NOCTUA İPPC 2000 PWM 120MM FAN SIVI CPU SOĞUTUCUSU
  • GÜÇ KAYNAĞI: ASUS ROG THOR 850W 80+ Platinum Full Modüler OLED Ekranlı PSU
  • KASA: ASUS GX601 ROG STRIX HELIOS KASA
  • RAM: Kingston HyperX Predator RGB 32GB DDR4-3200 CL16 RAM
  • M.2 SSD: Corsair MP510 480GB 3480MB/sn-2000MB/sn NVMe PCIe M.2 SSD (CSSD-F480GBMP510)
  • MOUSE: Asus L701-1A-ROG Spatha Oyuncu Mouse
  • KULAKLIK: Asus ROG Delta 7.1 Oyuncu Kulaklık
  • KLAVYE: Asus ROG Strix Flare Aura Sync RGB Mekanik Oyuncu Klavye
  • MONİTÖR: ASUS 27" PG27VQ 1Ms 165Hz G-SYNC WQHD 1800R HDMI+DP+USB 2K Curved Gaming Monitör
  • 2. MONİTÖRLER: 2 ADET ASUS 24" VG245Q Full HD 1ms 75Hz HDMI+DP FreeSync Gaming Monitör
  • MOUSE PAD: Rampage MP-19 770x295x3,0mm RGB Mouse Pad
10. nesile geçmek istiyorsanız Z490 anakartla kendiniz bir sistem toplayın. O anakarta 10. nesil takamazsınız.

Oyuna girin ısı ve fps değerlerine bakın, ısı değerleri çok yüksekse bir sıkıntısı vardır. Depolama sağlık durumuna bakın OCCT tarzı programlar çalıştırın sistem mavi ekran verecek mi onlara bakın.
oyuna giremem sanırım ancak OCCT programına baktım forumda bir arkadaş konu açmış sorumluluklar bana ait değildir vs. diye bir sıkıntı yaratmaz umarım

Ama sizin keyfiniz bilir. Zaten öyle sistemlerde sorun olmaz büyük ihtamelle, test yaptırın. Adamın yanına gidin ve test edin ve internetteki sonuçlarla karşılaştırın tekrar buraya konu açın.
sadece ekran kartı testleri önerdi arkadaşlar başka yapabileceğim testler var mı? diğer parçalar için
10. nesile geçmek istiyorsanız Z490 anakartla kendiniz bir sistem toplayın. O anakarta 10. nesil takamazsınız.
aradaki en az 16 bin TL fiyat farkına değeceğini sanmıyorum o zaman bu sistemi alacağım tabi sorunsuz ise :)

oyuna giremem sanırım ancak OCCT programına baktım forumda bir arkadaş konu açmış sorumluluklar bana ait değildir vs. diye bir sıkıntı yaratmaz umarım

sadece ekran kartı testleri önerdi arkadaşlar başka yapabileceğim testler var mı? diğer parçalar için

aradaki en az 16 bin TL fiyat farkına değeceğini sanmıyorum o zaman bu sistemi alacağım tabi sorunsuz ise :)
Oyun yüklüdür muhtemelen o sistemde, ben oyun testi yapmak istiyorum deyin adama.

Aradaki en az 16 bin TL fiyat farkına değeceğini sanmıyorum o zaman bu sistemi alacağım tabi sorunsuz ise :)
Parçalara baktım da bence bu sistem sıfır olarak en fazla 35000 liraya toplanır.

Sıfır olarak 25000TL civarına ekipmansız R9 3900X ve 2080Ti bir sistem toplamaya çalışacağım. Başarılı olursam buraya atarım.

Oyuna giremem sanırım ancak OCCT programına baktım forumda bir arkadaş konu açmış sorumluluklar bana ait değildir vs. diye bir sıkıntı yaratmaz umarım.

Sadece ekran kartı testleri önerdi arkadaşlar başka yapabileceğim testler var mı? Diğer parçalar için.

Aradaki en az 16 bin TL fiyat farkına değeceğini sanmıyorum o zaman bu sistemi alacağım tabii sorunsuz ise :)

İşlemci için Benchmark testleri olabilir. Güç kaynağını sağlığı diye testler var ve SSD içinde var bu.

Parçalara baktım da bence bu sistem sıfır olarak en fazla 35000 liraya toplanır.

Sıfır olarak 25000TL civarına ekipmansız R9 3900X ve 2080Ti bir sistem toplamaya çalışacağım. Başarılı olursam buraya atarım.
Gereksiz pahalı parçalar kullanmadan ama bir o kadar da kaliteli parçalar kullanarak 22192 liraya şöyle bir canavar topladım 😀

Gereksiz pahalı parçalar kullanmadan ama bir o kadar da kaliteli parçalar kullanarak 22192 liraya şöyle bir canavar topladım 😀

gerçekten güzel olmuş teşekkür ederim ancak yanındaki benim söylediğim sistemin sadece 1 monitörü 7bin TL diğerleride 2bin TL o yüzden alıp en azından bir kaç parçayı satıp hem kendime göre düzenlesem hemde biraz parasını çıkarabilirmiyim diye düşünüyorum

yaptığınız daha mantıklı geldi şimdi hesaplayınca sanırım 10.nesil intel işlemcileri bekleyip öyle toplayacağım :)

Son düzenleme:

Geri
Yukarı