2. El Bilgisayar Alırken Nelere Dikkat Etmeliyim?

Sıkıntı şu ki Testleri Nasıl Yapabilirim onu bilmiyorum

Haklısınız ancak dikkatimi çekti ve belkide sistemde hiç bir problem yok
Oyuna girin ısı ve fps değerlerine bakın, ısı değerleri çok yüksekse bir sıkıntısı vardır. Depolama sağlık durumuna bakın OCCT tarzı programlar çalıştırın sistem mavi ekran verecek mi onlara bakın.

Sıkıntı şu ki testleri nasıl yapabilirim onu bilmiyorum

Haklısınız ancak dikkatimi çekti ve belki de sistemde hiçbir problem yok.

Ama sizin keyfiniz bilir. Zaten öyle sistemlerde sorun olmaz büyük ihtamelle, test yaptırın. Adamın yanına gidin ve test edin ve internetteki sonuçlarla karşılaştırın tekrar buraya konu açın.

10. nesile geçmek istiyorsanız Z490 anakartla kendiniz bir sistem toplayın. O anakarta 10. nesil takamazsınız.

oyuna giremem sanırım ancak OCCT programına baktım forumda bir arkadaş konu açmış sorumluluklar bana ait değildir vs. diye bir sıkıntı yaratmaz umarım

Ama sizin keyfiniz bilir. Zaten öyle sistemlerde sorun olmaz büyük ihtamelle, test yaptırın. Adamın yanına gidin ve test edin ve internetteki sonuçlarla karşılaştırın tekrar buraya konu açın.
sadece ekran kartı testleri önerdi arkadaşlar başka yapabileceğim testler var mı? diğer parçalar için
10. nesile geçmek istiyorsanız Z490 anakartla kendiniz bir sistem toplayın. O anakarta 10. nesil takamazsınız.
aradaki en az 16 bin TL fiyat farkına değeceğini sanmıyorum o zaman bu sistemi alacağım tabi sorunsuz ise

Oyun yüklüdür muhtemelen o sistemde, ben oyun testi yapmak istiyorum deyin adama.

Aradaki en az 16 bin TL fiyat farkına değeceğini sanmıyorum o zaman bu sistemi alacağım tabi sorunsuz ise
Parçalara baktım da bence bu sistem sıfır olarak en fazla 35000 liraya toplanır.

Sıfır olarak 25000TL civarına ekipmansız R9 3900X ve 2080Ti bir sistem toplamaya çalışacağım. Başarılı olursam buraya atarım.

İşlemci için Benchmark testleri olabilir. Güç kaynağını sağlığı diye testler var ve SSD içinde var bu.

Gereksiz pahalı parçalar kullanmadan ama bir o kadar da kaliteli parçalar kullanarak 22192 liraya şöyle bir canavar topladım

gerçekten güzel olmuş teşekkür ederim ancak yanındaki benim söylediğim sistemin sadece 1 monitörü 7bin TL diğerleride 2bin TL o yüzden alıp en azından bir kaç parçayı satıp hem kendime göre düzenlesem hemde biraz parasını çıkarabilirmiyim diye düşünüyorum
yaptığınız daha mantıklı geldi şimdi hesaplayınca sanırım 10.nesil intel işlemcileri bekleyip öyle toplayacağım

Son düzenleme:
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…