2. el ekran kartı satmak

Tüm testleri yap, videolarını ve ekran görüntülerini al. Alıcıya da göster. Kafasına yatarsa hesabına havale olarak parayı göndersin, sen de kargosunu çıkar. Ürün kargoya girdikten sonra senden çıkmış sayılır, o saatten sonra olan bir şey seni alakadar etmez.

Ben ürün satarken alıcıya istediği kadar inceleme fırsatı veriyorum ve iade almayacağım konusunda önden anlaşıyorum. İade almayacağını alıcıya önden söylesen iyi olur başını ağrıtabilir sonra.

Bir alıcı buldum ama şehirler ayrı. O bana EFT yapmak istemiyor, ben de param güvende istemiyorum. Güvenli şekilde nasıl anlaşırız? Sözleşme gibi bir şey mi yapsak? Veya başka sitelere mi başvursak? (GittiGidiyor gibi)

Bir alıcı buldum ama şehirler ayrı. O bana EFT yapmak istemiyor, ben de param güvende istemiyorum. Güvenli şekilde nasıl anlaşırız? Sözleşme gibi bir şey mi yapsak? Veya başka sitelere mi başvursak? (GittiGidiyor gibi)
Tanıdığı varsa göndersin elden alsın senden. Alacak olan o, onu bağlar. Havale yapmıyorsa vermezsin.

Ha bu arada, sakın EFT ile iş yapma. EFT yerine FAST kullanmasını söyle. EFT emri geri çekilebiliyor. FAST limiti yetmiyorsa arasın bankayı arttırsın.

Nereden satarsanız satın günü ve tarihi de videoya olarak kartı gösterin, stres testinde veya oyunda videosunu alın kartın. Net fotoğraflarını çekin ve gönderin. Hiç denk gelmedim ama eğer sizden alacağı ekran kartının onda bozuk hali varsa ve sizdeki ürünü bozukmuş gibi yapıp para iadesi almaya çalışırsa bu çektiğiniz video ve fotoğraflar kanıtınız olur. E ticaret siteleri de GET ile aynı mantıkla çalışıyor sonuçta, siz gerekli tedbirleri aldıktan sonra istediğiniz şekilde satabilirsiniz.

En son EFT ile iki ürün sattım. Açıklamasına ürünlerin seri numarasını ve sattığı yeri alıcı ismini yazdırttım. Alıcıya da ürünü paketlerken ve kargo sırasında video yolladım. Aynı şekilde alıcıya da kargoyu teslim aldığı andan itibaren video çekmesini söyledim. Bu şekilde bir sorun yaşamadım.

Geri
Yukarı