2. el RX 570 - RX 580 kartların mining yapılıp yapılmadığı nasıl anlaşılır?

mertmemo58

Decapat
Daha fazla  
İkinci el RX570 veya RX580 almayı düşünüyorum. Aldığım kart ile mining yapılmış olma ihtimali ne kadar? Bu kartlar mininge uygun mu?

Temizliğine bakabilirsin. Çipin arkasındaki dirençler aşırı renk değiştirmiş mi ona bakabilirsin. %100 kullanımda fan dan aşırı ses gelip gelmediğine bakabilirsin. Son olarak kutu fatura garanti sorabilirsin.

İkinci el RX570 veya RX580 almayı düşünüyorum. Aldığım kart ile mining yapılmış olma ihtimali ne kadar? Bu kartlar mininge uygun mu?

8 GB'lik modelleri miningcilerin göz bebeği. Kartın yük altindaki MHz değerlerini internetteki stock degerler ile karşılaştırabilirsiniz ve BIOS sürümüne bakabilirsiniz. Anlamanın pek yolu yok.

Ekran kartının VRAM'lerinin bulunduğu bölüme bakın oralarda terleme izleri varsa büyük ihtimal mining yapılmıştır (VRAM'ler aşırı ısındığı için)

Ekran kartının VRAM'lerinin bulunduğu bölüme bakın oralarda terleme izleri varsa büyük ihtimal mining yapılmıştır (VRAM'ler aşırı ısındığı için)

O terleme izi termal pad erimesi kaynaklı da olabiliyor, normal kartlarda da karşılaşılan bir durum.

Yeni konular

Geri
Yukarı