2. el satış sözleşmesi sadece telefonlarda mı yapılıyor?

Aragorn34

Yoctopat
Bazı ürünler satıyorum RAM, anakart, işlemci vs. merak ettiğim daha önce duymuştum 2. el satış sözleşmesi diye bir şey varmış galiba ve telefon satanlar yapıyormuş bunu. Acaba neden yapıyorlar böyle bir şey? Ayrıca bu sözleşme sadece telefon satışlarında mı yapılıyor? Mesela ben sahibinden üzerinden anakart satarken böyle bir şey istemem saçma olur değil mi?

Bazı ürünler satıyorum RAM, anakart, işlemci vs. merak ettiğim daha önce duymuştum 2. el satış sözleşmesi diye bir şey varmış galiba ve telefon satanlar yapıyormuş bunu. Acaba neden yapıyorlar böyle bir şey? Ayrıca bu sözleşme sadece telefon satışlarında mı yapılıyor? Mesela ben sahibinden üzerinden anakart satarken böyle bir şey istemem saçma olur değil mi?

Telefon satışlarında sorumluluk reddi oluşturmak için yapılır. Telefonun sahip olduğu IMEI kaydının dolandırıcılıkta veya benzer şeylerde kullanılmadığını ve bu sorumluluğun kabul edildiğini ya da reddedildiğini beyan etmek için kullanılır. Aynı şeyleri anakart gibi şeyler içinde yapabilirsiniz (MAC adresi kaynaklı) fakat telefonlardaki gibi IMEI adresi fatura sahibine aitliği olduğu gibi MAC adresi fatura sahibine aitlik oluşturmadığı için tam bir sorumluluk oluşturmaz.

Geri
Yukarı