2. El Telefon Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

P3rcy

Kilopat
Makaleler
1
Yer
İzmit
İkinci el S9 veya Note8 almayı planlıyorum şu sıralar. Çizik olup olmadığından başka dikkat etmem gereken bir husus var mı acaba? Bataryasına veya performansına nasıl bakabilirim?

Tanıdığın telefoncu varsa direkt göstermeni tavsiye ederim. Kendin garantisine ve kozmetiğine bakarsın lakin diğer bakılacak yerler kalabilir. Bataryayı durumunu kullanımda anlarsın diye düşünüyorum.

Ürünün IMEI'sini kontrol etmende fayda var. *#0*# yaparak oradaki testleri uygulamanda fayda var.

Son düzenleyen: Moderatör:
Tanıdığım telefoncu var fakat ne kadar tanısam da esnaf adam sonuçta pek güven olmuyor. Diyelim ki kullandım bir hafta ve bataryasında sorun olduğunu veya performansında sorun olduğunu gördüm, herhangi bir geri iade gibi bir şey kabul eder mi ya da kendince bir garanti sunabilir mi acaba?

Ürünün IMEI'sini kontrol etmende fayda var. *#0*# yaparak oradaki testleri uygulamanda fayda var.
Dediğiniz kodu ilk defa duyuyorum ne işe yarıyor?

Tanıdığım telefoncu var fakat ne kadar tanısam da esnaf adam sonuçta pek güven olmuyor. Diyelim ki kullandım bir hafta ve bataryasında sorun olduğunu veya performansında sorun olduğunu gördüm, herhangi bir geri iade gibi bir şey kabul eder mi ya da kendince bir garanti sunabilir mi acaba?

Dediğiniz kodu ilk defa duyuyorum ne işe yarıyor?
Giriş yaptığınız zaman orada birkaç test çeşidi var sensör test, kamera test hepsini kolay ve hızlıca yapmanızı yarayacaktır. Şu anki telefonunuz ile deneyebilirsiniz.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı