2. el ürün satilirken fiyat neye gore belirlenir?

luckluckii

Hectopat
2. el ev esyalarim var. Hiç satamiyorum, gonderemiyorum evden. Neye gore fiyat belirlemem gerekiyor? Dolap, yemek masasi, TV unitesi, yatak, kanepe, falan falan. Mesela kanepe 3000TL sifiri, ben 2000TL koydum.

Kişinin kendi bileceği iş ama ben genelde yarı fiyatından koyarım eğer alalı çok olmamışsa veya çok temiz kullanmışsam 3/4 fiyatından koymak idealdir. Eğer ürünün kondisyonu kötü ise 1,5/4 civarında bir fiyat ideal bana göre.

Ürünün kullanışına, ürün kategorisine, ürünün durumuna, diğer satıcıların verdiği fiyata vb. bakılır.
2000 TL'ye satamıyorsanız yavaş yavaş fiyat düşürerek satmayı deneyebilirsiniz. Tabi çok da abartmayın.

Mobilyaların çok alıcısı olmuyor. Yakın zamanda öğrenci evimi boşaltırken özellikle fark ettim. Kimse mobilyalar için aramıyordu, gelip yatağı beğenen olsa da hımm, bakarız o zaman diyip gidiyordu. Çabuk eritmek adına piyasaya göre uygun fiyattan veriyordum halbuki hepsini. 2. El mobilya satarken kar gütmenizi önermiyorum. Elden uygun yollu, insanlara yararım dokunsun düşüncesiyle satmayı deneyebilirsiniz. Ama sonunuz spotçuda bitecektir muhtemelen. Hayırlı satışlar.
Ya da öğrenci şehrinde yaşıyorsanız okul sezonunun açılmasını bekleyebilirsiniz. Ama dediğim gibi düşük meblağlara satarsınız, bir öğrencinin yüzünü güldürürsünüz.

Yeni konular

Geri
Yukarı