2 GB RAM'den 8 GB RAM'e geçince bilgisayar yavaşladı

Bu tür donanım değişikliklerinden sonra temiz kurulum yapılması ideal. Bende 3'ten 6 GB RAM'a geçtiğimde öyleydi sonra temiz kurulum yaptım canavar gibi oldu.

Hocam temiz kurulumdan kastığınız format'mı benim için sıkıntı yokta HDD'den SSD'ye geçmiştim daha yeni kurulum yaptım format atarsam sıkıntı olur mu? Bir de internetten almıştım ikisini de kargolar farklı zaman da gelmişti ilk SSD değiştirip ertesi gün RAM'i takmıştım bununla alakalı olabilir mi?

Hocam temiz kurulumdan kastığınız format'mı benim için sıkıntı yokta HDD'den SSD'ye geçmiştim daha yeni kurulum yaptım format atarsam sıkıntı olur mu? Bir de internetten almıştım ikisini de kargolar farklı zaman da gelmişti ilk SSD değiştirip ertesi gün RAM'i takmıştım bununla alakalı olabilir mi?
Evet hocam format. Yeni kurulumdan sonra tekrar format sıkıntı olmaz. Donanım değişikliklerinde sistem sapıtabiliyor bazen temiz kurulum denemekte fayda var. Yine dediğim gibi önce memtest ile ram'i test de edebilirsiniz.

Hocam, eğer önemli veriniz varsa yedekleyin, onun dışında sorun olmaz Windows'unuzu baştan kurun.

Evet hocam format. Yeni kurulumdan sonra tekrar format sıkıntı olmaz. Donanım değişikliklerinde sistem sapıtabiliyor bazen temiz kurulum denemekte fayda var. Yine dediğim gibi önce Memtest ile RAM'i test de edebilirsiniz.

Temiz kurulumdan önce Memtest'i USB'ye yazdırdım BIOS'a girip USB'yi takıyorum bir şey olmuyor video falan izledim normalde taktıkları gibi başlıyor test.Bende System info gösteriyor ne yapmalıyım.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı