2 haftadır geçmeyen şiddetli öksürük

bebecanciyim

Hectopat
Yer
Tekirdağ
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Anakart:Asus B450 M-K2
İşlemci:AMD Ryzen 5 5600G with Radeon Graphics 3.90 GHz
Takılı RAM:32,0 GB
Merhaba sevgili dostlar. 15 Aralık günü hastaneye gitmiştim. Ancak giderken ve dönerken aşırı yağan yağmur yüzünden bayağı ıslanmıştım. Ve bunun üzerine evde kombi arıza çıkardı. Mecbur buz gibi su ile 2-3 defa duş almıştım. Sonrasında ise öksürük ve halsizlik vardı üzerimde. Sürekli öksürüyordum öksürük şurubu vermesi için sağlık ocağına gittim. Bana yazdığı ilaçları kullandım fakat bir sonuç yoktu ortada. Birkaç gün boyunca öksürüğüm çok ciddi şekilde azalmıştı fakat şu son 3 gündür çok şiddetli öksürüyorum. Öksürürken nefesim kesiliyor yerimde duramıyorum göğsüm ağrıyor. Sınav haftası diye hastaneye de gidemiyorum. Ne yapmam lazım?

Hocam hastaneye gitmek dışında yapabileceğiniz bir şey yok. Şu aralar COVID Beta Influenza karışımı ilginç bir hastalık var soğuk sebebiyle bağışıklığınız iyice düşmüş olabilir. 2 haftada bu rahatsızlığı zatürre ile birlikte geçirdim ve daha yeni atlattım.

Hocam hastaneye gitmek dışında yapabileceğiniz bir şey yok. Şu aralar COVID beta ınfluenza karışımı ilginç bir hastalık var soğuk sebebiyle bağışıklığınız iyice düşmüş olabilir. 2 haftada bu rahatsızlığı zatürre ile birlikte geçirdim ve daha yeni atlattım.

Geçmiş olsun hocam mecbur öyle yapacağız gibi gözüküyor.

Geçmiş olsun hocam mecbur öyle yapacağız gibi gözüküyor.
Size de geçmiş olsun. Aklınızda bulunsun bu forumda şuan 16k üye var. Bunların yüzde 1'in bayağı altındaki bir bölüm doktor. Ve onların online olup sizin konuyu görüp görmeme ihtimallerini de katarsak buradan tıbbi destek alma, alsanız bile verim elde edebilme olasılığınız çok çok düşük. Bu yüzden koşul ne olursa olsun hastane ve sağlık ocağı bu tür konularda önceliğiniz olsun. İyi seneler dilerim.

Size de geçmiş olsun. Aklınızda bulunsun bu forumda şu an 16k üye var. Bunların yüzde 1'in bayağı altındaki bir bölüm doktor. Ve onların Online olup sizin konuyu görüp görmeme ihtimallerini de katarsak buradan tıbbi destek alma, alsanız bile verim elde edebilme olasılığınız çok çok düşük. Bu yüzden koşul ne olursa olsun hastane ve sağlık ocağı bu tür konularda önceliğiniz olsun. İyi seneler dilerim.

Haklısınız hocam teşekkürler.

@bebecanciyim uzun süren öksürüğünüzün yanında hırıltı ve nefes alırken oksijen açlığı ile birlikte arada baş ağrısı hissediyor musunuz?

Baş ağrım yok ama hırıltılı nefes alıyorum arada bir ve öksürürken nefessiz kalıp göğüs ağrım oluyor.

@bebecanciyim hastaneye gidip akciğerlerde dansite olup olmadığını öğrenmek için tomografi (BT) çekilmen gerekebilir akciğere indiyse tedavin değişebilir.

Evde dinlenip sürekli terleyip sağlam beslenmek gerekir ve düzenli vitamin takviyesi yapman gerekebilir.

@bebecanciyim hastaneye gidip akciğerlerde dansite olup olmadığını öğrenmek için tomografi (BT) çekilmen gerekebilir akciğere indiyse tedavin değişebilir.

Evde dinlenip sürekli terleyip sağlam beslenmek gerekir ve düzenli vitamin takviyesi yapman gerekebilir.

Hastaneye en kısa sürede gideceğim hocam yine de teşekkürler.

Yeni konular

Geri
Yukarı