2 haftalık SSD'de 5 TB yazma normal mi?

blac_eagle

Centipat
30 Aralık'ta gelen bilgisayar için 6 TB veri okuma ve 5 TB veri yazma normal mi sizce? Program verilerinde mi bir hata var?

Dosya Ekleri

• crystaldisk.png
    5,8 KB · Görüntüleme: 77
Biraz fazla gibi duruyor. Bir ayda 323 kez bilgisayarı açmışsınız.

Bu diski sıfır mı aldınız? 3 haftada 323 kez yeniden başlatılmış ve 143 saat kullanılmış. Çok gibi geldi.

Toplam 6 gün kullanılmış bir SSD çok yüksek veri yazma ve okuma yapılmış galiba yayıncıdan çıkma (4K video işleme/ taşıma) ya da otocat kulanan birinden çok bir şey değil 2 TB bir SSD için 6 TB veri 3 kere doldur boşlat yatmışlar o kadar.

Çıkma değil vatandan aldım. Bilgisayarı yeni aldım 30 Aralıkta geldi eve. Bilgisayara o kadar veri yüklemedim ki nasıl 6 tb veri okuyup yazmış bilen yazsın.

Çıkma değil vatandan aldım.

-Yanlış disk takmış olabileceklerini düşünmüyorum ancak arayıp sormanızda bir fayda var.

Bilgisayara o kadar veri yüklemedim ki nasıl 6 TB veri okuyup yazmış bilen yazsın.

-Evet haklısınız 22 günde zaten ülkemizdeki çoğu internet servis sağlayıcısı o kadar download yapamaz maalesef ki.

Ki nasıl 6 TB veri okuyup yazmış bilen yazsın.

-Bilgisayarınıza virüs bulaştı ise virüsün arka planda yaptığı işlemler buna sebep olmuş olabilir virüs yayılırken 2-3 kere SSD'yi doldurup boşaltması zor bir ihtimal. Size önerim bir virüs programını deneme sürümü de olsa kurup test etmeniz.

-Belki de kullandığınız programda sıkıntı olabilir bir de başka bir programda denemelisiniz.

Ocak 2023 de atlantisnet fiber 1000 Mbps ile HDD'ye 27 TB upload yaptım imkansız değil.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…