Çözüldü 2. Monitör nasıl bağlanmalı?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Cengizhan DOLAK

Centipat
Daha fazla  
Herkese iyi günler dilerim. Ben sistemim için ikinci bir ekran almayı düşünüyorum eğlencesine Twitch'te yayın açıyorum arkadaşlarımla oyun oynarken laptopu yanıma almak istemiyorum sabit bir monitör daha olsa yanımda hoş olacak fakat bu satın alacağım 2. monitörün bağlantısını kasamdan mı yoksa mevcut 1. ekranımdan mı çıkartmam lazım ve hangi kabloyla yapılması daha sağlıklı olur?
DP or HD MI?
Performansa ciddi bir etkisi olur mu bu durumun?
Alırsam çoğunlukla YouTube için Twitch için kullanacağım da hangi panel TP ve kaç tepki süresi alınmalı yorumlarınız çok değerli şimdiden teşekkürler?

RTX 3060 12 GB
R5 5600X
4000 MHZ 16 RAM
500 GB SSD VE 4TB HDD

Çözüm
Tak fişi bitir işi. Bu kadar basit. Ekran kartının 2. çıkışlarından birine ilgili kabloyu tak. Diğer ucunu monitörüne tak ve çalıştır. Fişini taktıktan sonra. Windows 10'da görüntü ayarları kısmından Bu ekranları genişlet seçeneğini seç ve bu kadar. 2. ekranın hayırlı olsun.
Çok önemli işleriniz yoksa 2. monitör ile 60-75Hz bir şey yeterli olur diye düşünüyorum. Discord, OBS, chati okumak gibi işlemler için yeterli bence. Bildiğim kadarıyla bir ucunu ekran kartınıza diğerini monitöre takacaksınız. Panel ve HDMI, DP hakkında pek bilgim yok.

Sisteminiz iyi herhangi gözle görülür bir FPS düşüşü de olacağını sanmam.

Tak fişi bitir işi. Bu kadar basit. Ekran kartının 2. çıkışlarından birine ilgili kabloyu tak. Diğer ucunu monitörüne tak ve çalıştır. Fişini taktıktan sonra. Windows 10'da görüntü ayarları kısmından Bu ekranları genişlet seçeneğini seç ve bu kadar. 2. ekranın hayırlı olsun.

Çözüm
Tak fişi bitir işi. Bu kadar basit. Ekran kartının 2. çıkışlarından birine ilgili kabloyu tak. Diğer ucunu monitörüne tak ve çalıştır. Fişini taktıktan sonra. Windows 10'da görüntü ayarları kısmından bu ekranları genişlet seçeneğini seç ve bu kadar. 2. ekranın hayırlı olsun.

Teşekkür ederim hocam. İki ekranı ayrı ayrı açtıktan sonra ekranı genişlet seçeneğiyle geçiş yapabilir hale gelirim anladığım kadarıyla.

Teşekkür ederim hocam. İki ekranı ayrı ayrı açtıktan sonra ekranı genişlet seçeneğiyle geçiş yapabilir hale gelirim anladığım kadarıyla.
Ekranı genişlet seçeneğini seçtikten sonra mouse'nuz ile artık geçebilirsiniz. Tekrar tekrar aynı ayarı açmanıza gerek kalmaz. Kapatmak istediğinizde aynı yerden 1. ekranı seçip uygularsanız tekrar tek ekrana düşürürsünüz.

Yeni konular

Geri
Yukarı