2.monitör performans düşüşü

353535

Hectopat
Makaleler
2
RAM
8x2 16gb 3200mhz
Ekran kartı
Nvidia gtx 1650Ti
Anakart
hm470
İşlemci
İ5 10300h
Selam, laptop kullanıyorum ve harici bir monitörüm var laptop ekranını 2.monitör olarak kullanıyorum. Eskiden oyun oynarken bu ekrandan bir şeyler izleyebiliyordum performansta aşırı bir düşüş olmuyordu ama son zamanlar 480p bile olsa bir şey açamıyorum hem video çok donuyor hem de oyun da performans düşüşü çok oluyor. Yan monitörden izlemeyi geç bir videoyu sadece arka planda küçülmüş şekilde bırakınca yine performans kaybı çok oluyor. Önereceğiniz bir NVIDIA ayarı ya da genel olarak bir ayar var mı? Sıcaklık değerleri eskisi ile aynı hatta ekran kartım daha serin çalışıyor ve MHz değerleri de iyi yani sıcaklıktan dolayı olduğunu düşünmüyorum, yazılımsal olduğunu düşünüyorum.

Ekran kartı driverlarını eski cihazlarda en son hatırlanan sorunsuz kullandığınız sürümü yüklemek genelde en iyisi oluyor. Çünkü sürekli yeni özellikler geliyor ama size zaten aktif olmuyor. Ya da aktif olunca donanım kasmaya başlıyor. Mevcut sürümünüze bakın. Ardından alttaki rehberi de kullanarak NVIDIA driverınızı eski sürümlere yüklemeye başlayın. Tavsiyem DDU ile kaldırıp Windows güncellemesinin kendinin yüklemesine izin verin. Siz ayrıca NVIDIA yazılım ve driverı kurmayın. Muhtemelen sorununuz çözülür. Yok çözülmezse 3 aylık süreçlerle geriye doğru olan driverları deneyin.

NVIDIA driver sitesi eski güncel sitesi aşağıdaki linkten girip deneyin.

Yeni konular

Geri
Yukarı