2 Monitörün Hoparlöründen Aynı Anda Nasıl Ses Alırım ?

humaku

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Bende 2 adet Asus VX239 ekran var. Bilgisayarımda ise NVIDIA GTX760 var. Ekranın birini karttaki HDMI çıkışına diğerini ise DISPLAY çıkışına taktım. Ben aynı anda iki monitörden de ses almak istiyorum.Bilgisayarın ayarlarını kurcaladığım ama yapabildiğim sadece ses için ekranlar arasında seçim yapabilmek. Ne yapabilirim ? Gerek sağ sol gerekse mono olarak bu ekranlardan aynı anda ses alabilmek için yazılımsal bir çözüm var mı ?

HDMI ile bağlı olanı default ses kaynağı olarak kabul eder, ayarlardan HDMI ile bağlı olanın default ses kaynağı opsiyonunu kaldırman gerekir deniyordu bir sitede.
Bir de kısmen benzer birşey var, belki oradan uyarlama yapabilirsin.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Gerçekten süpermiş. AMA bu videodakini yapabilmek için bir hdmi ve bir hoparlör lazım. Olsun o şekilde de denedim ama ses gecikmeli geliyor yani neredeyse ikincisini kullanmasam da olur cinsinden yankı yapan kötü bir durum oluşuyor. Farklı çözümleri olan arkadaşlar varı mı acaba?

Arkadaşlar 2 Monitörün Hoparlöründen Aynı Anda Nasıl Ses Alırım ? Hala kullanışlı bir cevap bulamadım. Biri HDMI diğeri Display e bağlı.

Böyle bir şeyin mümkün olduğunu düşünmüyorum. Ancak belki şu şekilde olabilir. Ses çıkışına jak çoklayıcı bir jak takarsın, muhtemelen her iki monitörün de 3,5 jak ile ses girişi vardır, her iki monitöre bu şekilde çift taraflı erkek jak ile ses aktarırsan gecikmesiz her iki monitöre de ses aktarabilirsin. Diğer türlü bu işi yapabileceğini düşünmüyorum.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı