2 pin molex 4 pin fan yapmak

Köfte

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Selamlar herkese. Aldığım kasanın içinde 12 şer cm olmak üzere 2 tane fan bulunuyor. Arkada ki normal önde ki led li. Yardım istediğim konu şu;
Fanların ikisi de 2 pin dişi molex ve ben bunları 4 pin anakart chase fana takmak istiyorum kontrolünü sağlayabilmek için. Nasıl yapabilirim ? Yardımcı olursanız sevinirim. Şimdiden teşekkür ederim. İyi günler, iyi forumlar.

Eğer sadece molex çıkısı varsa fanda iki kablo olacağından molexi söküp kabloyu fan portu ile birleştirip anakarta taksan bile kontrol edemeyeceksin. Çünkü kontrol için 3. kablo (genelde sarı renk) olması lazım.

Eğer sadece molex çıkısı varsa fanda iki kablo olacağından molexi söküp kabloyu fan portu ile birleştirip anakarta taksan bile kontrol edemeyeceksin. Çünkü kontrol için 3. kablo (genelde sarı renk) olması lazım.
Yani sevsemde sevmesem de 4 pin direk anakart bağlantısı olan fan almaktan başka çarem yok.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı