2 RAM dual channel çalışmıyor

drocco

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
HP 15-BW016NT laptopumda 4 GB 2400MHz CL17 Samsung marka bir RAM takılıydı. Ben bunu yükseltmek için 4 GB 2400MHz CL17 Cricual marka bir RAM daha taktım 8 GB RAM olarak bilgisayarda görünüyor fakat CPU-Z programında Memory sekmesindeki Channel kısmında Dual yazması gerekirken Single yazıyor. Moralim çok bozuldu bunun sebebi nedir? RAM'lerin yerini falan mı değiştirmem gerekir? Çözümü var mıdır?

HP 15-BW016NT laptopumda 4 GB 2400MHz CL17 Samsung marka bir RAM takılıydı. Ben bunu yükseltmek için 4 GB 2400MHz CL17 Cricual marka bir RAM daha taktım 8 GB RAM olarak bilgisayarda görünüyor fakat CPU-Z programında Memory sekmesindeki Channel kısmında Dual yazması gerekirken Single yazıyor. Moralim çok bozuldu bunun sebebi nedir? RAM'lerin yerini falan mı değiştirmem gerekir? Çözümü var mıdır?
Bellekleri yan yana mı taktınız? Eğer öyle ise bellekler kendileri ile iletişim halinde çalışamaz ve doğal olarak single channel modunda çalışırlar. A1 B1 A2 B2 şeklinde soketlerin adları bulunur. A1 A2 kombinasyonu ile bellekleri 1.Slota ve 3.Slota takmayı deneyebilirsiniz.

Cihazda 4 slot varsa 1-3 veya 2-4 slotlarına takmanız gerekiyor. Yan yana takınca Dual olmuyor. 4 RAM slotu olup ikisinin yuvası lehimlenmemiş de olabilir.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı