2. RAM'i takınca görüntü gelmiyor

YgDO

Centipat
Daha fazla  
SSD veya HDD modeli
Crucial 500gb m.2 ssd
Ekran kartı
Gtx 1650 4gb
Anakart
Gigabyte h510 m h
İşlemci
İntel i3 10100f
Merhaba. Anakartım Gigabyte H510MH.
Sistemimde 1 tane 8 GB RAM vardı, ben de 8x2 16 GB yapmak istedim ve yeni bir RAM aldım. RAM'i PC'ye takınca görüntü gelmedi. Ben de RAM'leri ayrı ayrı taktım ve RAM'lerde sıkıntı yok. Ama anakartın 2. slotuna takınca yine aynı sorun oldu.
Yardımcı olsursanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Slot temizliği yapın. Öncesinde elektriği komple kesip fişi çıkartın. O şekilde kasa güç tuşuna 10 sn basıp sonra çekip tekrar bir 10sn daha basın. Bu işlemi 1 kez daha gerçekleştirin statik elektriği atacaksınız. Sonra varsa kompresör yoksa saç kurutma makinası ile kasa içine hava tutun, yumuşak fırça ile nazikçe 2.Slotu temizleyin. Üfleyin. Sonra sadece 2.Slota RAM'i takıp tekrar fişi takıp deneyin çalışmazsa BIOS sürümünü kontrol edin o da güncelse anakartı servise gönderin.

Slot temizliği yapın. Öncesinde elektriği komple kesip fişi çıkartın. O şekilde kasa güç tuşuna 10 sn basıp sonra çekip tekrar bir 10sn daha basın. Bu işlemi 1 kez daha gerçekleştirin statik elektriği atacaksınız. Sonra varsa kompresör yoksa saç kurutma makinesı ile kasa içine hava tutun, yumuşak fırça ile nazikçe 2.Slotu temizleyin. Üfleyin. Sonra sadece 2.Slota RAM'i takıp tekrar fişi takıp deneyin çalışmazsa BIOS sürümünü kontrol edin o da güncelse anakartı servise gönderin.

Peki deneyeyim teşekkürler.

Geri
Yukarı