2. senemde sınıf tekrarı yapar mıyım?

akt

Hectopat
Yer
İstanbul
Çomü de okuyorum. İlk senemde bölümü bırakmaya karar verip sınavlara girmedim sonra vazgeçtim ve ikinci dönemde ki sınavlara girdim. Toplam 7 dersten kalmışım 1 tane de devamsız. GNO 1,27 şu an ancak şöyle bir kural varmış bizim okulda:

Madde 26 - Hazırlık sınıfları hariç, dördüncü yarıyıl sonunda GNO’sı 2.00’nin altında olan öğrenciler başarısız öğrencilerdir.
Başarısız öğrenciler öncelikle transkriptlerindeki (FF), (FD), (YS) ve (DS) olan dersleri yeniden almak zorundadır. GNO’sı 1.80’nin altında olan başarısız öğrenciler olması gereken yarıyıllardan ders alamazlar. Bu süreler toplam öğretim süresinden sayılır.

Dördüncü yarıyıldan kastı anladığım kadarıyla 2 sene ortalaması 2 GNO üstünde olmalı yani 1. sene de kaldığım derslerden 8 ini veremesem de 6 sını versem ve gno yu 1.4 den 2.00 çıkarsam oluyor mu? 1.4 den 2.00 a ortalamayı yükseltmek çok zor olmaz diye düşünüyorum ama sistemi tam anlayamadım ve tatilde olduğumuz için öğrenci işlerine de ulaşamıyorum. Belki aynı veya benzer sisteme sahip bu işlerden anlayan birisi vardır yardımcı olacak şimdiden teşekkürler.

Geri
Yukarı