2 TB HDD önerisi

Bütçe
1500-2500

zuko666

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba, HDD bozulmaya başladığı için değiştirmek istiyordum. Bunun için Toshiba P300 2 TB veya WD blue 2 TB arasında kalmıştım ve bununla ilgili birkaç sorum vardı.
İ)Hepsiburada'dan mı almak daha mantıklı yoksa Amazon'dan mı? İkisinin garanti kapsamı arasında bir fark var mı?

Bu arada başka önerilere de açığım.

Zaten 256 gb ssd var,500 gb hdd vardıda onun yerine alternatif bakıyorum. Birde rpm hızlrı vs cmr/smr olması ne kadar etkiler?

Birde barracuda sorunlu falan diyolrdı diye onu almaya hiç düşünmüyorum.

Zaten 256 GB SSD var, 500 GB HDD vardıda onun yerine alternatif bakıyorum. Bir de RPM hızlrı vs cmr/smr olması ne kadar etkiler?

Bir de Barracuda sorunlu falan diyolrdı diye onu almaya hiç düşünmüyorum.

Hayır? Bende de 2 tane 1TB versiyonu var gayet sağlam çalışıyorlar yıllardır ayrıca 7200 RPM 2TB versiyonu yani size attığım en çok sevilenlerden biridir, RPM hızının performansa etkisi çok fazla var 5400 RPM hızlı işleyemeyeceği için ara sıra disk takılabilir yani dosyayı açarken imleçte gördüğümüz mavi yükleme işaretini sık sık görebilirsiniz ek olarak bazı önemli oyunlarda da hard disk 5400 RPM olduğu için aktif yükleme yapamayacak.

wd blue 7200 rpm ve toshiba p300 5400 ve bir de wd blue smr,toshibada da smr olduğuiçin ikisi arasında kalmıştım.

Yeni konular

Geri
Yukarı