2.TEOG Sınavına Nasıl Hazırlanabilirim?

Eren Yiğit

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Arkadaşlar ben bu sene TEOG sınavına giriyorum ve 1.TEOG sınavından toplam 15 yanlış yaptım. Türkçe 2, Matematik 6, Fen 5, Din 0, İnkılap 1, İngilizce 0 yanlış yaptım. Puanım 418 425 arası bekliyorum. İstediğim lise 462 ile almış geçen sene. Bu arada yıl sonu ortalamalarım 6: 90,65 / 7: 95,08. 2. TEOG sınavında en fazla 10 yanlış yapmam gerekiyor. Nasıl hazırlanabileceğimi bilemiyorum. Yardım edebilir misiniz?

Kafanı toplarsan ve yapacağına inanırsan yapacağına inanıyorum. Ben de TEOG'a girdim 2 yanlış çıkardım. Sorular aşırı derece bilgi isteyen sorular değildi daha çok mantık ve dikkat isteyen sorulardı. Bence 2. sınav da bu tarz çıkıcak. Artık TEOG'u daha çok mantık ve dikkate yönlendirmeye başladılar. Buyüzden rahat rahat kasmadan çalışmak sizi başarıya ulaştırır diye düşünüyorum.

Bende 14 çıkardım. 3 Mat, Türk, İnkılap 1 ingilizce ve din 5 fen ( çok çıktı bundan ) yıl sonu ortalamalarım 88, 91 ve 440 alıyorum. Sende 440 alabilirsin. 2. Teogdan benimde çok çalışmam gerek

Süre tutarak test çöz ve formül ezberlemeden ziyade işin mantığını kavra. Ne, neden böyle gibi sorular sor hep. Böylece işin mantığını beynine programlamış olursun ve bu da seni başarıya ulaştırır.

Bu arada kim sana anlam sorularını kitap okuyarak çözersin diyorsa yanlış biliyor. Test çözmek bu işin tek yolu.

Ben evde ayrı bir çalışma yapmıyorum okulda ders işliyoruz bunun kursuda var zaten bizim okul kendi kurs düzenliyor. Günde 4 ders zaten test çözüyoruz genellikle . Günlük konu tekrarı ve soru çözersen gayet basit ben 5 yanlış çıkardım.

Bol bol test çöz. Ama testler de çok zor olmasın, kendimden biliyorum, çözerken moralin bozuluyor :D Test olarak Güvender ve Zambak öneririm. Arada hatalı sorular çıkabiliyor ama güzel kitaplar. Geçen sene bu ikisiyle hazırlandım ben ve 2. TEOG'ta matematikten 2 yanlış çıkardım.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı