2 yıllık bölüm kazanmak mantıklı mı?

Hocam bir önceki konunda okula gitmiyorum diyorsun ha bire okulla ilgili konu açıyorsun ben anlamadım bu işi. Sen ne istiyorsun, napıyorsun, ne için bilgi istiyorsun, amacın ne, hangi ülkenin ajanısın?
Üniversiteye gidiyorum şu an mezun sayılırım yani. Belki de 2. Mezuna kalacağım.

Bölümden bölüme değişir bazıları direkt mezuniyetini a101de yaptırır bazıları düzenli bir işe girmeni sağlar

Evet, sorum yukarıda. 2 yıllık bölüm kazanmak mantıklı mı? 4 yıllığa tamamlamayı düşünmüyorum.
Merhaba. 2 yıllık Uygulamalı İngilizce Çevirmenlik bölümü fena görünmüyor. Devlette iş imkanı sadece tüm 2 yıllık bölüm mezunlarının tercih edebileceği kadrolarla sınırlı olsa da Dikey Geçiş Sınavı (50 soru Matematik, 50 soru Türkçe) ile 4 yıllık Amerikan Kültürü ve Edebiyatı, İngiliz Dili ve Edebiyatı, İngilizce Mütercim ve Tercümanlık gibi bölümlere geçilebiliyormuş. Mesela Hacettepe Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümünü YKS'ye göre daha kolay kazanma şansınız var çünkü Dikey Geçiş Sınavında rakibiniz daha az ama Dikey Geçiş Sınavı ile İngilizce Öğretmenliği bölümüne geçilemiyormuş. İngilizce Öğretmenliği bölümünü kazanma hedefiniz varsa YKS'ye girmeniz daha mantıklı. Devlette ve özel sektörde iş imkanı daha iyi olan 2 yıllık bölümler var ama İngilizceniz fena olmadığı (hatta iyi sayılır) için 2 yıllık Uygulamalı İngilizce Çevirmenlik bölümünde daha başarılı olabilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı